فومیران در پی غرق شدن نفتکش ایرانی و جان باختن  ۳۲ نفر از کارکنان و خدمه زحمتکش کشتی، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار این عزیزان و همه مردم ایران و طلب صبر برای آنان، همدردی خود را ابراز نموده و طلب آمرزش و مغفرت برای از دست رفتگان این حادثه غم انگیز را از خداوند متعال مسئلت دارد.
در مورخه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ نفتکش ایرانی سانچی که از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود جهت تحویل میعانات گازی عازم داسان کره جنوبی شود، در راه با یک کشتی باری چینی با بار لوبیا در سواحل چین برخورد کرد،محموله نفتکش سانچی نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود که این موجب آتش‌سوزی سریع کشتی شد.  نفتکش سانچی حامل ۱۳۶ هزار تُن نفت خام و میعانات سبک نفتی بود. طول این نفتکش ۲۷۴ متر بود و با پرچم پاناما بر روی دریا تردد می‌کرد. پس از این حادثه رئیس‌جمهور ایران دستور تشکیل کمیتهٔ ویژهٔ رسیدگیِ حادثهٔ نفتکشِ سانچی را صادر کرد و ریاست آن به عهده علی ربیعی وزیر کار قرار گرفت و او برای پیگیری وضعیت این کشتی به چین سفر کرد. گروهی از تکاوران نیروی دریایی ارتش ایران نیز به محل حادثه اعزام شدند.
سر انجام در روز ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵ (به وقت چین) تیم جستجوی بندر شانگهای چین، اعلام کرد که کشتی سانچی بطور کامل غرق شد و پرسنل که احتمالاً در نفتکش بودند همگی کشته شدند.

مشاهده خبر: تسلیت فومیران در پی درگذشت دریا نوردان نفتکش سانچی

ثبت نظر

چهار × 4 =