کودکان امید

مهتاب کرامتی از مردم دعوت کرد تا برای تکمیل بانک کتابخانه‌های گویای ویژه نابینایان،او را همراهی کنند و حامی کودکان امید باشند.

کتابخانههای گویا که شامل کتاب‌های صوتی و بریل است، تاکنون در ۱۱ شهر ایران احداث شده و در یک شهر دیگر نیز در حال را‌هاندازی است. کتاب‌های صوتی این کتابخانه‌ها، با مشارکت مردم و با صدای خود آنها تهیه شده است. بهر‌ه‌برداری از این کتابخانه‌ها و محتوای موجود در آنها، با نظارت و هماهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در زمینه نابینایان، از جمله انجمن نابینایان ایران، انجمن خزانه و موسسه عصای سفید انجام می‌شود.

مهتاب کرامتی، با اشاره به اینکه مردم ما همیشه در حرکتهای خیرخواهانه پیشقدم بودهاند، گفت: «من از همه مردم، هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان در هر جایگاهی که هستند دعوت میکنم تا در ضبط کتابهایصوتی برای کودکان نابینا، ما را یاری کنند. کتابهای صوتی، دنیای بچههای نابینا را میسازند. چرا که بچهها با داستان خواندن، خیال کردن را یاد میگیرند. اما بچههای نابینا در خیالشان زندگی میکنند و این کتابها به آنها کمک میکند تا دنیای زیباتری را در ذهنشان مجسم کنند.

سفیر کمپین کودکان امید از ضبط ۵۵۰ کتاب توسط مردم تاکنون خبر داد و گفت: «ضبط این تعداد کتاب از آغاز فعالیت کمپین کودکان امید، اتفاق بسیار خوبی است اما برای پوشش دادن سنین و سلیقههای مختلف، هنوز نیاز به کتابهای بیشتری داریم.

وی با اشاره به این‌که تاکنون دو هزار و ۲۲۷ نفر تست صدا داده و برای ضبط کتاب اعلام آمادگی کرده‌اند، ادامه داد: «تعداد ۴۰۰ عنوان کتاب برای ضبط در نظر گرفته شده که از هر عنوان ۵۰ نسخه تکثیر می‌شود و در مجموع تعداد کتاب‌ها را به ۲۰ هزار عدد می‌رساند

لازم به ذکر است علاقهمندان به مشارکت در ضبط کتابهای صوتی، میتوانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.zabtkonid.ir صدای خود را به صورت آزمایشی ضبط کنند. در صورت تأیید تست صدا، زمان مراجعه به استودیو برای ضبط نهایی به اطلاع آنها خواهد رسید.

 

ثبت نظر

9 + دوازده =