صادرات فوم از ایران به 16 کشور دنیا

 

علی جهانگیری مدیر عامل شرکت فومیران امروز(چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایران گفت: کشورهای روسیه، بلاروس، اوکراین، ترکیه، عربستان، امارات، قزاقستان، تاجیکستان، لهستان، سوئد و لتونی از عمده ترین واردکنندگان انواع فوم از ایران هستند.
وی پیش بینی کرد که با امضای قرارداد و آغاز همکاری با دو شرکت لهستانی که در زمینه کفپوش ساختمان و خودرو فعالیت می کنند، در ماه نخست ۵۰ هزار دلار فوم از ایران خریداری کنند و به مرور این میزان افزایش پیدا کند.
این فعال اقتصادی با اشاره به سفر هیات اقتصادی ایران به کشورهای لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی به سرپرستی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اضافه کرد: در سال های ۹۳ و ۹۴، لهستان و روسیه ۳۵۰ هزار دلار، سوئد ۷۴ هزار دلار و لتونی ۳۲ هزار دلار انواع فوم از ایران وارد کرده اند.
جهانگیری با اشاره به کیفیت و قیمت مناسب انواع فوم های تولیدی در ایران گفت: این محصول که از تولیدات صنایع تکمیلی پتروشیمی است، به عنوان مواد اولیه ۲۷ صنعت از جمله صنعت خودرو، ساختمان، صنایع ورزشی، تولید گل های مصنوعی، تولید کیف و کفش و همچنین صنایع نظامی استفاده می شود.
وی، میزان تولید انواع فوم های صنعتی و تزئینی کشور را پنج هزار تن ذکر کرد و گفت: سه هزار و ۲۰۰ تن از این میزان مربوط به شرکت ما است که سال گذشته ۴۷۰ تن از این میزان به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر شده است.
به گزارش ایرنا، هیات سیاسی-اقتصادی کشورمان یکشنبه این هفته سفر دوره ای خود به چهار کشور اروپایی لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی را آغاز کرد و در نخستین ایستگاه، به ورشو پایتخت لهستان و سپس به هلسینکی پایتخت فنلاند رفت و پس از دیدار و گفت وگوهای سیاسی و اقتصادی، شب گذشته وارد استکهلم پایتخت سوئد شد.
اعضای هیات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دو کشور لهستان و فنلاند با همتایان خود ملاقات رو در رو (B2B) داشتند و همچنین در دو همایش اقتصادی ایران با لهستان و فنلاند شرکت کردند.
همچنین نشست اقتصادی ایران و سوئد امروز با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و خانم «آن لیند» وزیر امور اتحادیه اروپا و تجارت سوئد در هتل شرایتون استکهلم برگزار خواهد شد.
در این نشست، رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس تجارت سوئد سخنرانی می کنند و فضای کسب و کار و ظرفیت های بازار در دو کشور و همچنین وضعیت ایران در پساتحریم مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. دیدارهای رو در رو از دیگر برنامه های هیات اقتصادی ایران در سفر به سوئد است.
هیات سیاسی – اقتصادی ایران فردا (پنجشنبه)، استکهلم را به مقصد ریگا، پایتخت لتونی ترک خواهد کرد.

 

منبع: https://www.irna.ir

 

مشهده سایر عکس ها  :

 

ثبت نظر

دوازده + پانزده =