کفش فومی

کفش یکی از مهمترین ابزارهایی است که انسان با طراحی و توسعه آن طی تاریخ تلاش کرده ایمنی و راحتی را برای خود تضمین کند. از این رو امروزه هزاران مدل و کلاس متنوع توسط برندهای مختلف در تولید این کالا محور خلاقیت قرار می‌گیرد تا انتخاب اول مشتریان در بازار جهانی باشند. اما برای امروز کفشی را معرفی خواهیم کرد که تمامی قوانین و استانداردهای گذشته را به چالش کشیده تا یک محصول حقیقتاً متفاوت را ارائه دهد.

“ایگوانآی” از یک طراحی فوق مینیمال بهره می‌برد که عملاً شباهتی به کفش‌های گذشته‌تان ندارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این کفش چیزی شبیه پوست دوم شما ساخته شده و حس یکی شدن با بدن کاربر را ایجاد می‌کند.

نکته جالب آن است که طراحی باز و کاهش مواد در تولید این کفش موجب نشده تا فقط به یک مدل محدود شود و با همین زبان طراحی هم انتخاب‌های متنوعی را پیش روی مشتریان قرار می‌دهد. نمونه‌ای که در تصویر بالا مشاهده کردید مدل جانگل این برند است که خود به دو گروه لایت و لوکس تقسیم می‌شود.
در تولید این محصول از اتیلن- وینیل استات یک فوم شناخته شده و با کیفیت در تولید کفش و کفپوش است، استفاده شده و البته این پلیمر دارای خصوصیات سازگار با محیط زیست است.
از مواد دیگری مانند چوب پنبه، چرم و لاتکس نیز در تولید ایگوانآی استفاده می‌شوند.

ایده ساخت این کفش را به نوعی باید در جنگل‌های آمازون و بومیان این منطقه جستجو کرد. آن‌ها برای نجات پای خود از آسیب‌های فیزیکی؛ کف پایشان را در لاتکس طبیعی که از تنه درختان گرمسیری بدست می‌آمد، قرار داده و سپس روی آتش می‌گرفتند تا خشک شود! و این روشی مؤثر برای تولید یک کفش متفاوت در آن زمان بود.

یکی از نکات جالب در رابطه با این محصول، امکان شخصی سازی سفارش برای دستیابی به مناسب‌ترین سایز برای پای مشتری است. کفی داخلی کفش ترکیبی از چوب پنبه (۹۹ درصد) و لاتکس طبیعی (۱ درصد) است که علاوه بر نرمی و راحتی یک ترکیب غیر آسیب رسان در تمام با پوست پا و پروسه تعریق را ایجاد می‌کند.

سیستم تهویه ایگوانآی از ۶ سوراخ و کانال‌هایی متصل ساخته شده است. با این ساختار هوا از ورودهای داخل کفش شده و در زیر قوس پا گردش می‌یابد. از طرف دیگر نیز چوب پبنه رطوبت نگه داری شده را در این چرخه تخلیه می‌کند و احساس طراوات داخل کفش احساس می‌شود.

قیمت پیشنهادی برای ایگوانآی حدود ۷۰ دلار و زیره قابل تعویض آن حدود ۲۰ دلار است.

مشاهده خبر: چند قدم با متفاوت‌ترین و خنک‌ترین کفش جهان ( تولید شده با فوم EVA )

منبع: asriran.com

ثبت نظر

پنج × دو =