نکات انتخاب کفپوش فضای باز و پارک

۵ نکته طلایی برای انتخاب بهترین کفپوش فضای باز

اگر برای تفریح و وقت گذرانی، رفتن به پارک‌ها و زمین‌های بازی انتخاب شما است، حتما کفپوش‌های پارک و زمین بازی را دیده اید؟ آیا برایتان سوال پیش نیامده که چگونه این کفپوش ها در چنین فضای بازی تعبیه شده اند؟ کفپوش‌های فضای باز و زمین‌های بازی بخش مهمی از طراحی اینگونه فضاها هستند چون بحث ایمنی این اماکن به انتخاب یک کفپوش مناسب ارتباط مهمی دارد. کفپوش‌های فضای باز از طراحی بسیار جالبی برخوردار اند تا نسبت به متغیرهای محیطی مثل گرما، سرما، آفتاب و باد و همچنین سنگینی تجهیزات بازی و ورزشی مقام باشند. ویژگی‌ها و مشخصات کفپوش فضای باز با توجه به ماده‌ی اولیه ساخت آن، شرکت تولید کننده و نوع استفاده مشخص می‌شوند. با ما همراه باشید تا ۵ نکته طلایی برای انتخاب بهترین کفپوش برای فضای باز را به شما بگوییم:

چه کفپوش هایی مناسب استفاده در فضای باز هستند؟

از جمله کفپوش هایی که برای تعبیه در فضای باز استفاده می شوند می توان به کفپوش های لاستیکی(پلاستیکی)، گرانولی، گاها تاتامی یا چمن مصنوعی اشاره کرد. نوعی از کفپوش های لاستیکی انعطاف پذیرتر بوده و آسیب کمتری به کودکان هنگام زمین خوردن وارد می کند.  از انواع دیگر که مقاومت بیشتری دارند به منظور استفاده در پیاده روها و نصب تجهیزات ورزشی سنگین استفاده می شود.

مدت دوام این کفپوش ها تا چه زمانی است؟

مقاومت این کفپوش ها به گونه ای است که در برابر سایش در اثر پیاده‌روی، فشار پاشنه پا، افتادن اجسام و اشیاء سنگین از بین نمی‌رود و سال‌ها استحکام خود را حفظ می‌کند. این کفپوش در برابر مواد شوینده، عوامل جوی، عوامل فیزیکی و عوامل شیمیایی نیز بسیار مقاوم هستند واگر خوب نگهداری شوند به مدت ۱۰ حتی ۲۰ سال کارایی دارند.

استفاده از کفپوش های فضای باز چه مزیتی نسبت به آسفالت و سیمان دارد؟

آسفالت و سیمان دارای ایمنی بسیار پایینی هستند، خصوصا در پارک های بازی و سایر محیط های مربوط به کودکان و سالن های ورزشی که احتمال زمین خوردگی و صدمه دیدن وجود دارد، بسیار خطر آفرین هستند. برخلاف آسفالت و سیمان کفپوش های فضای باز فومیران با قابلیت انعطاف پذیری و ضد ضربگی شدت ضربه را از بین برده و سلامتی را تهدید نمی کنند.

چمن مصنوعی برای چه مصارفی قابل استفاده است؟

اگر به دنبال طراحی فضای جذاب و طبیعی برای تراس، پاسیو و روف گاردن هستید، ما به شما چمن های مصنوعی را پیشنهاد میکنیم. چمن های مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی ماندگاری و مقاومت بالایی نسبت به عوامل محیطی مانند دما و سرما دارند، همچنین نیازی به مراقبت نداشته و ظاهری همیشه سبز و زیبا به محیط می بخشند. این چمن ها همپنین قابلیت اجرا در زمین های ورزشی، پارک ها و حیاط منزل و رستوران را دارند و به دلیل ماندگاری بالا بسیار مقرون به صرفه تر از چمن طبیعی هستند.

ثبت نظر

یازده − شش =