آموزش گلسازی با فوم

آموزش گلسازی با فوم از آن دسته آموزش هایی است که همواره طرفداران زیادی داشته و عده زیادی به دنبال آن بوده اند. در واقع گلسازی با فوم یک هنر می باشد.

هنر، مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که در جهت اثرگذاری بر احساسات و هوش انسانی یا به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم، خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توانایی و مهارت خلق زیبایی است. از مهم‌ترین رشته‌های هنری می‌توان به هنرهای تجسمی، نقاشی، طراحی، تندیس‌گری، عکاسی و چاپ، هنرهای نمایشی ،تئاتر و رقص، موسیقی، ادبیات،شعر، داستان، سینما و معماری اشاره کرد.

دانشنامهٔ بریتانیکا هنر را به‌عنوان «استفاده از توانایی و تخیل در خلق آثار زیبا، محیطی یا تجاربی که می‌توان با دیگران تقسیم شود» تعریف می‌کند.

واژه هنر امروزه در زبان فارسی در معنایی متفاوت از گذشته به کار می‌رود و بیشتر منظور از آن اشاره به نتیجه خلق انسان‌ها در زمینه هنرهای زیبا است. معنای این واژه امروز معادلی برای واژه هنرهای زیبا در زبان انگلیسی است. به‌طور سنتی مجموعه هنرهای زیبا به ۷ دسته تقسیم می‌شوند:

  1. موسیقی
  2. هنرهای دستی: مجسمه‌سازی، شیشه‌گری، گلسازی و….
  3. هنرهای ترسیمی: نقاشی، خطاطی، عکاسی و …
  4. ادبیات: شعر، داستان، نمایشنامه، فیلمنامه و نثر
  5. معماری
  6. رقص و حرکات نمایشی
  7. هنرهای نمایشی: سینما، تئاتر و …

گل ها همیشه برای ما خوشایند بوده و هستند و وجود گل های زیبا در منزل می تواند به پرورش روح ما کمک نماید. انسان ها همیشه به دنبال زیبایی بوده و گل ها یکی از این زیبایی ها هستند. این گل ها می توانند گل های ساخته شده دست خودمان باشند. این گل ها به نور و آب نیاز ندارند و عمر بسیار بالایی دارند. کارگاه های آموزش گلسازی در کشور های مختلف جهان برگزار می شود که با شرکت در این کلاس ها می توان به سادگی این گل های زیبا را ساخت و در قسمت های مختلف خانه و محل کار قرار داد و از زیبایی آن لذت برد. دارند حتی این موضوع می تواند به عنوان یک منبع درآمد و کمک به اقتصاد خانواده باشد.

گلسازی با فوم یکی از راه های خلق این گل ها می باشد. آموزش گلسازی با فوم بسیار آسان بوده و در بسیاری از هنرکده ها آموزش داده می شود. همچنین تعداد بسیار زیادی آموزش  گلسازی با فوم در وب سایت های مختلف وجود دارد.

برای این هنر نیاز به فوم بلندر گلسازی، قیچی، اتو و چسب داریم. فوم ها را با توجه به الگوی گل مورد نظر برش داده و با اتو حالت می دهیم. سپس با استفاده از چسب آن ها را به هم میچسبانیم. همان طور که می بینید برای آموزش گلسازی با فوم به ابزار ساده ای نیاز داریم.

نکته مهم انتخاب فومی می باشد که دارای کیفیت بالایی باشد تا در هنگام کار پاره نشود، به راحتی حالت بگیرد و در نهایت گل زیبایی را ایجاد نماید.

 

برای سهولت کار شما عزیزان ما چند آموزش گلسازی با فوم را یکجا قرار داده ایم تا بتوانید با دیدن آن ها با این هنر آشنا شده و گل های زیبا خلق نمایید.

آمورش گلسازی با فوم

 

 

ثبت نظر

5 + دوازده =