کفپوش مناسب برای منزل

انتخاب کفپوش مناسب برای منزل از موضوعاتی است که توجه زیادی به آن می شود. کفپوش بخش مهمی از ساختمان بوده و نقش مهمی در زیبایی آن دارد. علاوه بر زیبایی نقش کفپوش در ایمن سازی و عایق سازی منزل نیز بسیار مهم است.

آنچه حائز اهمیت می باشد این موضوع است که قسمت های مختلف یک ساختمان نیاز به کفپوش های متفاوتی دارند که در زیر به توضیح آن ها می پردازیم.

کفپوش لمینت یا پارکت

مهم ترین ویژگی در انتخاب پارکت و لمینت این می باشد که هر دو از زیبایی بسیار بالا و دوام بسیار بالا و کیفیت مناسب در بین کفپوش های دیگر برخوردار هستند.مهمترین ویژگی پارکتها این است که پارک ها کاملا طبیعی می باشند و هیچ گونه مواد مصنوعی دیگری برای ساخت آنها مورد استفاده قرار نمی گیرد این در حالی است که کفپوش لمینت  از چوب های فشرده شده و چسب های مخصوص ساخته شده مانند پارک طبیعی نمی‌باشد و در بازار نوعی پارکت مصنوعی محسوب میشود.و یکی از نکات مهم در انتخاب پارکت و یا لمینت این است که لمینت امکان جابجایی دارد ولی پارکت این امکان را ندارد.

پس به دلیل زیبایی و شیک بودن این کفپوش، می توان گفت کفپوشی مناسب برای قسمت هایی مانند پذیرایی می باشد.

کفپوش فومی

این کفپوش ها که از جنس فوم EVA می باشند، کفپوش هایی نرم و انعطاف پذیر بوده و مناسب برای قسمت هایی از ساختمان می باشند که نیاز به ایمنی بیشتری دارند. زیرا حالت ارتجاعی، آن ها را به یک کفپوش ضربه پذیر تبدیل نموده است. پس برای اتاق کودک این کفپوش را پیشنهاد می کنیم تا کودکان بتوانند به راحتی و با خیالی آسوده بر روی این کفپوش ها بازی کنند.

مزیت این کفپوش ها این است که به راحتی قابل شستشو می باشند و این موضوع برای کفپوش اتاق کودک بسیار حائز اهمیت است. زیرا کفپوش اتاق کودک باید از هر لحاظ تمیز و بهداشتی باشد.

کفپوش های لاستیکی

این کفپوش ها کفپوش هایی محکم و ضد ضربه می باشند و مناسب جهت استفاده در فضاهای سرباز تولید شده اند. جنس آن ها به گونه ای است که در برابر ضربه، آفتاب، باران و برف مقاوم بوده و آسیبی نمی بینند. پس برای حیاط منزل استفاده از کفپوش لاستیکی گزینه مناسبی می باشد.

کفپوش سنگ

یکی از زیباترین انواع کفپوش ها کفپوش سنگ می باشد. زیبایی همیشگی این کفپوش، دوام و ماندگاری بالا و همیشه به روز بودنش آن را به کفپوشی پرطرفدار تبدیل نموده است. کفپوش سنگ باعث مجلل نشان دادن خانه شده و نقش مهمی در زیبایی آن دارد. اما این کفپوش کفپوشی امن نیست و به خصوص برای منازلی که کودک نوپا دارند توصیه نمی شود.

موزاییک

موزاییک نوعی کفپوش است که از ترکیباتی مانند ماسه، سیمان، سنگ دانه، پودر سنگ و آب ساخته شده که در حقیقت نوعی از بتن را تشکیل می دهد و سپس توسط دستگاه پرس، متراکم می شود. موزاییک جنس محکمی داشته و در برابر ضربه و فشار مقاوم می باشد. این کفپوش ظاهر زیبایی ندارد و به همین دلیل برای فضای داخلی منزل پیشنهاد نمیشود.

موزاییک کفپوشی مناسب جهت استفاده در حیاط و پارکینگ منزل می باشد. اما به دلیل جنس سختی که دارد امنیت بالایی ندارد و برای حیاط بازی کودکان بهتر آن است که از کفپوش لاستیکی استفاده شود.

 

سرامیک

سرامیک  یک ماده جامد غیر فلزی غیر آلی است که از ترکیبات فلزی یا غیر فلزی تشکیل شده و با گرم شدن در دمای بالا شکل گرفته و سپس سخت شده‌است. به‌طور کلی، سرامیک‌ها موادی سخت، شکننده و مقاوم در برابر خوردگی هستند. سرامیک کفپوشی متداول برای استفاده در منازل می باشد. این کفپوش کفپوشی زیباست اما ایمنی مناسبی ندارد به همین دلیل برای استفاده در اتاق کودک توصیه نمی شود.

 

ثبت نظر

2 × 2 =