انواع فوم رول و کاربرد آن

انواع فوم رول و کاربرد آن

میخواهیم در مورد انواع فوم رول و کاربرد آن صحبت کنیم. فوم رول ها رول های بزرگی از فوم در ضخامت های مختلف می باشند. ضخامت این فوم رول‌ها از یک تا ۱۰ میلی‌متر بوده، دارای عرض ۱٫۵ متر و برای برخی از صنایع در رنگ‌بندی متنوع تولید می‌شود.

جنس این فوم رول ها از فوم مرغوب و با کیفیت EVA بوده که دارای انعطاف پذیری مناسبی جهت استفاده در صنایع مختلف می باشد.

فوم رول ها دارای کاربردهای بسیاری بوده و در بسیاری از صنایع از جمله کیف و کفش، خودروسازی، ساختمان‌سازی و همچنین برای عایق‌کاری و زیرسازی پارکت می باشد. این محصول با بهره‌گیری از فناوری جدید و با بهترین کیفیت تولید می‌شود و مهم‌ترین نکته در مورد آن استحکام بالا در مقابل انعطاف بالاست. مقاومت این نوع فوم های رولی در برابر کشش سطحی و پارگی یکی از فاکتورهای مهم آن در صنعت به شمار می‌رود.

 

ویژگی های فوم رول

 • ابعاد و ضخامت مختلف
 • مقاومت بالا در برابر کشش سطحی
 • مواد اولیه مرغوب و بهداشتی
 • بدون سطوح خراشنده
 • ضخامت یکسان در کل سطح
 • رنگبندی سفید و مشکی
 • امکان سفارشی سازی رنگ، در صورت سفارشات بالا

 

موارد استفاده فوم‌های رولی  :

 • صنعت کیف و کفش
 • صنعت عایق کاری
 • صنایع خودرو سازی
 • صنعت ساختمان سازی
 • کشتی سازی
 • زیر سازی پارکت

 

انواع فوم رول :

فوم رول ساده، فوم رول آج دار، فوم رول پارکت، فوم رول TVRG

 

فوم رول ساده

فوم رولهایی با ابعاد ۵۰ و ۱۰۰ متر در ضخامت ۱ تا ۱۰ میلی متر بوده که دارای سطحی صاف و بدون هیج گونه طرح و آجی می باشد.

این فوم رول ها بیشترین کاربرد را داشته و در صنایعی که به آن اشاره شد کاربرد دارند.

 

فوم رول آج دار

این فوم ها دارای آج هایی بر روی خود می باشند که این آج ها خاصیت سر خوردن را از بین می برند و به همین دلیل در تولید انواع دمپایی و صندل روفرشی مانند صندل های هتلی و صندل های یک بار مصرف کاربرد دارند. نوع سخت این فوم رول ها برای تولید زیره کفش مناسب است. همچنین از این نوع فومرول در موارد صنعتی استفاده می شود.

 

فوم رول پارکت ( سایلنت)

به فوم رول با ضخامت ۱٫۸ و ۲ میلی متر فومرول پارکت ( سایلنت ) می گویند که جهت زیر سازی پارکت مورد استفاده قرار می گیرند.

این فوم های رولی به دلیل کیفیت بالای خود مانع از آسیب دیدن و پوسیدگی پارکت می‌شوند و از به صدا درآمدن آن جلوگیری می‌کنند. به همین دلیل استفاده از این محصول منجر به ماندگاری و افزایش طول عمر پارکت می‌گردد.

فوم پارکت برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی نیز استفاده می‌شود. زیرا با نصب این محصول در زیر پارکت از ورود سرما به داخل و خروج گرما از داخل به خارج خانه جلوگیری می‌شود.

فوم رول TVRG

این نوع فومرول دارای دانسیته پایین تری بوده که این ویژگی استفاده از آن را در صنایع مختلف به صرفه تر می سازد. از فوم رول TVRG در تولید تشک های طبی، صنایع پزشکی، آرایشی و بهداشتی،  صنایع کیف و کفش، بسته بندی و خودروسازی استفاده می شود.

فومرول با فویل آلومینیوم، دارای خواص فیزیکی منحصر به فرد بوده، عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی بسیار عالی است. از ویژگی های خاص این نوع فوم بازتاب موثر نور و گرماست.
از کاربردهای جالب  این فوم عایق، روکشی  برای  کولرهای آبی  برای جلوگیری از اتلاف انرژی در روزهای داغ تابستان می باشد. فوم رول های فومیران دارای بالاترین کیفیت می باشند، زیرا از مواد اولیه با کیفیت تولید شده اند، اصول استاندارد در تولید آن ها رعایت شده است و توسط نیروی متخصص تولید شده اند.

 

فوم رول پانچ شده

فوم رول های پانچ شده فوم رولهایی به صورت پانچ شده جهت تهویه هوا می باشند. این فوم رول ها در صنعت کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرند. در کفی کفش و بین چرم و پارچه کفش از این فوم های پانچ شده استفاده می شود تا باعث عبور هوا و مانع از تعریق پا شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید هر یک از انواع فوم رول با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

ثبت نظر

پنج − سه =