بهترین پوشش زیرسازی پارکت

در این مقاله میخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که بهترین فوم برای زیرسازی پارکت چیست؟ نصب کفپوش پارکت تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری خانه خواهد داشت زیرا با ایجاد نمایی چوبی برای منزل فضایی زیبا را خلق می نماید. اما برای ایجاد نتیجه مطلوب کفپوش باید به درستی نصب گردد.

زیرسازی پارکت لمینت یکی از مهمترین اقداماتی است که پیش از نصب پارکت لمینت، می توان انجام داد.

 

بهترین فوم برای زیرسازی پارکت چیست؟

انتخاب فوم زیر پارکت به اندازه انتخاب کفپوش پارکت اهمیت دارد.

بهترین لایه برای زیرسازی کفپوش لمینت، فوم است زیرا نصب راحتی داشته، عایق خوبی بوده و بسیار مقرون به صرفه است.

برای زیرسازی پارکت باید از فوم هایی استفاده شود که از انتقال صدا، حرارت و رطوبت جلوگیری نموده، عایق مناسبی باشند و باعث ماندگاری بیشتر پارکت شوند.

برای این کار استفاده از فوم رول پارکت که به آن فوم رول سایلنت نیز میگویند توصیه می شود.

به فوم رول با ضخامت ۱٫۸ میلی متر و ۲ میلی متر فومرول پارکت ( سایلنت ) می گویند که جهت زیر سازی پارکت مورد استفاده قرار می گیرد. اگر ضخامت آن زیاد باشد باعث خم شدن کفپوش شده و اگر خیلی نازک باشد نمی تواند به درستی از سر و صدای ایجاد شده جلوگیری نماید.

این فوم های رولی به دلیل کیفیت بالای خود مانع از آسیب دیدن و پوسیدگی پارکت می‌شوند و از به صدا درآمدن آن جلوگیری می‌کنند. به همین دلیل استفاده از این محصول منجر به ماندگاری و افزایش طول عمر پارکت می‌گردد.

درواقع این فوم ها به عنوان ضربه گیر برای کفپوش های چوبی سخت عمل می کنند و بار را به طور یکنواخت توزیع می نمایند تا از ساییدگی قابل توجه جلوگیری شود.

فوم پارکت برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی نیز استفاده می‌شود. زیرا با نصب این محصول در زیر پارکت از ورود سرما به داخل و خروج گرما از داخل به خارج خانه جلوگیری می‌شود.

در مناطق مرطوب نیز به جلوگیری از انتقال رطوبت به پارکت و رشد باکتری کمک می نماید.

هم چنین برای کاهش انتقال صدا به خصوص صدای پا و رفت و آمد به طبقات پایین مناسب می باشد.

فوم رول پارکت ( سایلنت ) فومیران محصولی مناسب و با کیفیت بالا جهت استفاده در زیر پارکت می باشد. این فوم رول دارنده استاندارد های بین المللی کیفیت بوده و مناسب جهت استفاده برای زیر پارکت کف ساختمان ها و عایق کاری می باشد.

آموزش زیر سازی پارکت

اولین قدم یکدست نمودن سطح زمین است. اگر سطح زمین یکدست نیست باید ابتدا نقص های آن را برطرف نموده و آن را یکدست نمود زیرا فوم زیر پارکت سطح را یکدست نمی کند. سطح باید تا حد امکان تراز شود تا لمینت به درستی چیده شود. اگر سطح زمین دارای پستی و بلندی باشد ، لمینت با لایه زیرین متصل شده خوب به نظر نمی رسد و ماندگاری بالایی نخواهد داشت.

همچنین باید بررسی شود که سطح کاملا خشک باشد تا زیرسازی به درستی انجام شود. بعد از نصب به دلیل اینکه این فوم ها به صورت عایق رطوبت عمل می نمایند بنابراین رطوبت بعداً باعث ایجاد مشکل یا تغییر شکل پارکت نمی شود.

برای یکدست شدن کف بهتر است نصب پارکت روی سیمان، سرامیک، موزاییک و … انجام شود تا زیرسازی به بهترین نحو انجام شود.

 

فوم لمینت

نصب فوم زیر پارکت

ابتدا فوم زیر پارکت بر روی سطح زیرسازی شده قرار می گیرد و سپس قطعات پارکت بر روی آن نصب می شود. این فوم مانع از نفوذ حشرات، رطوبت و گرما شده و همین امر باعث افزایش عمر پارکت می شود.

برخی از بهترین فوم ها دارای لایه اضافی هستند که به عنوان بهترین مانع رطوبت عمل می کند. این فوم های قابل اتصال به لمینت همچنین باعث می شود که کف آن خیلی سرد نباشد. در واقع از ورود سرما از کف زمین جلوگیری نموده و به عنوان عایق حرارت عمل می نمایند. برخی از پارکت ها دارای فوم متصل می باشند که در این صورت نیازی به خرید فوم مجزا نمی باشد.

نصب کفپوش لمینت با زیرانداز متصل بسیار ساده است. کفپوش لمینت با زیرانداز متصل شده ، باعث صرفه جویی در زمان می شود زیرا نیازی نیست که به دنبال یک پارچه جداگانه باشید که برای کفپوش لمینت خاص مناسب باشد. ولی در غیر اینصورت نیز به راحتی می توانید با استفاده از یرند های معتبر از یک فوم زیر پارکت استاندارد استفاده نمایید.

ثبت نظر

پنج × دو =