باتریهای لیتیومی

تولید نسل جدید باتریهای لیتیومی از فوم‌های دورریز ( فوم بسته بندی )، روش جدیدی از استفاده از این نوع فوم می باشد.

دانشمندان با تمرکز بر روی فوم‌های ویژه بسته بندی دستگاهها و قطعات، شیوه جالبی جهت تولید نسل جدیدی از باتری ها ارائه کرده‌اند.

هر ساله در سراسر جهان انبوهی از فوم‌های سبک و ارزان قیمت ویژه بسته بندی دستگاه ها و قطعات به عنوان مواد دورریز رها می‌شوند که در نهایت از محیط زیست سر درآورده و بدون استفاده می گردند.

حال گروهی از دانشمندان دانشگاه پوردو به فکر استفاده از این مواد برای تولید نسل جدیدی از باتریهای لیتیوم یونی افتاده‌اند.

در فرآیند شارژ باتری لیتیوم یونی، یون های لیتیوم در یکی از دو الکترود جمع می‌شوند که به آن آنود گفته می‌شود. به طور معمول آند از گرافیت تولید می‌شود و حالا دانشمندان دانشگاه پوردو تولید نسخه‌ای جدید از آندها از فوم‌های ویژه بسته بندی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

برای شروع کار قطعات فوم را که به عنوان ضربه‌گیر قطعات و دستگاهها به کار گرفته می‌شود بین ۵۰۰ تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد حرارت می‌دهند و از ماده برجای مانده برای تولید آندهایی کربنی باکیفیت استفاده می‌کنند.

دور ریز این نوع فوم بسته بندی که در شرکت فومیران تولید می گردد به بهترین نحو استفاده شده و در سیکل تولید و بهره وری مجدد قرار می گیرد.

ثبت نظر

چهار × پنج =