کاهش صدای خودرو

به دنبال تلاش شرکت‌های خودروسازی پیشرو جهان در افزایش راحتی سرنشینان خودرو، این بار کمپانی خودروسازی فورد راهکار فناورانه برای کاهش صدای خودرو ارائه داده  و برای کاهش سر و صدا در خودرو دست به کار شده است.

این کمپانی علاوه بر استفاده از فوم به جای فایبرگلاس برای به حداقل رسیدن صدای موتور و همچنین استفاده از شیشه آکوستیک و مواد جاذب صدا در داخل خودرو، یک فناوری ویژه نیز ارائه داده است.

فوم ها در خودرو مانع از ایجاد سر و صدا شده و از بروز صداهای مختلف در خودرو جلوگیری می نمایند. این فوم ها در قسمت های مختلف خودرو مورد استفاده قرار می گیرند.

The Active Noise Control system  می تواند صداهایی که حواس راننده را پرت می‌کند یا برای سرنشینان چندان خوشایند نیست را با صداهایی با طول موج مشخص خنثی کند و به ایمنی بیشتر سرنشینان کمک کند. دراین سیستم ۳میکروفون در بدنه داخلی خودرو جاسازی می‌شودکه می‌تواند صداهای اضافی و ناخوشایند را تشخیص دهد و از سوی دیگر سنسورهایی نیز بر عملکرد راننده و وسیله نقلیه نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده یک مورد خاص حتماً پیام هشداری ارسال می‌کنند. میکروفون‌ها پس از تشخیص صدای ناهنجار، صداهایی را پخش می‌کنند و شاهد جنگ صدا با صدا خواهیم بود بدون اینکه بر موسیقی در حال پخش تأثیر بگذارد.

ثبت نظر

پانزده − سه =