غلتک فومی ورزشی یا فوم رولر محصولی است که بعد از ورزش کردن مورد استفاده قرار می گیرد زیرا بعد از انجام حرکات ورزشی عضلات دچار گرفتگی شده و اعضای بدن درد می گیرند. برای کاهش این درد ها می توان از غلتک فومی برای ریکاوری بدن و بازگشت به حالت اولیه استفاده نمود. این غلتک ها از فوم تولید می شوند.

همچنین قبل از انجام حرکات ورزشی می توان با استفاده از این فوم رولر ها بدن را گرم نمود و آمادگی لازم برای ورزش کردن را در آن ایجاد نمود.

ورزشکاران از این محصول برای انعطاف پذیری بیشتر عضلات استفاده می‌کنند. این غلتک‌ها برای بهبود بخشیدن به پروسه افزایش طول عضلات و کاهش احتمال آسیب‌دیدگی‌ استفاده می‌شوند. با استفاده از غلتک چسبندگی بافت‌های عضلانی به یکدیگر کمتر می‌شود و بافت‌ها برای انجام ورزش‌های شدیدتر آماده می‌شوند.

بهتر است قبل از استفاده از غلتک با کمک پیاده روی یا دوچرخه‌سواری به مدت پنج دقیقه جریان خون بدن را افزایش دهید.

از غلتک فومی می توان برای اعضای مختلف بدن استفاده نمود:

حرکت پشت و شانه ها

برای سلامت ستون فقرات و قسمت بالاتنه می توانید غلتک را دقیقا زیر شانه ها قرار داده و روی آن دراز بکشید.

این حرکت موقعیتی را برای سر به وجود می آورد که آن را ثابت نگه می دارد و فشاری را از طریق غلطک فومی به پشت وارد می کند.

حرکت برای پاها
برای ریکاوری و کاهش درد در قسمت پا پس از ورزش، در حالی که بدن خود را در حالت ۶۰ درجه روی زمین قرار داده اید غلطک ورزشی را زیر زانوی خود گذاشته و پایتان را از زانو تا مچ روی غلطک بکشانید.
برای ریکاوری و تسکین درد زانو، زانو تا ران خود را روی غلتک بالا و پایین کنید.

کمر

برای بهبود وضعیت کمر، کمر خود را روی غلتک قرار داده، سر خود را صاف به سمت بالا نگه داشته و دو دست خود را به سمت بالا نگه داشته و بالا و پایین ببرید.

ستون فقرات

برای بهبود و تسکین ستون فقرات، فوم رولر را به صورت عمودی روی زمین خوابانده و روی آن دراز بکشید. یک دست را به صورت مستقیم تا بالا کشیده و آرنج دست دیگر را بر روی زمین گذاشته و تا نیمه بکشید. همچنین می توانید دستان خود را به سمت بالا تا آنجایی که می توانید بکشید و این کار را چندین بار تکرار کنید.

ثبت نظر

14 − دو =