مزیت بازی های فومی چیست؟

مزیت بازی های فومی چیست؟ بازی های فومی از جمله بازی هایی هستند که برای کودکان بسیار جذاب بوده و کودکان می توانند مدت طولانی با آن ها سرگرم شده و لذت ببرند. بازی کردن بخشی از فرایند رشد و تکامل کودک است. بازی به آنها اجازه می دهد تا چیزهای جدید را با سرعت خاص خود کشف کنند ، توانایی خود را در زمینه توانایی های بدنی افزایش دهد ، مهارت های جدید بیاموزند و کارها را به روش خودشان پیش ببرند. در حین بازی با دیگران ، کودکان مهارت های رهبری را با هدایت فعالیت ها و یا با پیروی از رهبر گروه یاد میگیرند. و چه خوب است این بازی با اسباب بازی های مناسب و بی خطر انجام شود.
بازی های فومی مزایای زیادی دارند که در زیر به برخی از آن ها اشاره میکنیم.

افزایش قدرت خلاقیت کودکان

خلاقیت مهمترین وجه زندگی است و اهمیت آن به ویژه نقش بازی در رشد خلاقیت کودکان روز به روز در حال افزایش است. بازی مناسب‌ترین راه برای بروز و رشد استعداد او به شمار می‌رود و نقش بازی در رشد خلاقیت کودکان را نمی شود انکار کرد.
در جریان بازی است که نیروهای ذهنی و جسمی کودک، یعنی : دقت، تخیل، نظم و ترتیب، چالاکی و غیره رشد می‌یابند.
بازی هایی هستند که باعث افزایش خلاقیت کودکان می شوند. بازی های فومی از این دسته بازی ها می باشند. پازل های فومی باعث تقویت خلاقیت کودکان می شود. خلق آثار جدید از طریق چیدن قطعات در کنار هم باعث پرورش خلاقیت کودکان می شود.

افزایش قدرت تفکر کودکان

بازی فکری کودکان باعث ایجاد فضای جذاب، لذت بخش و پر جنب و جوش برای پرورش ابتکار، روح خلاق و استادانه کودکان می‌شود. احساسات شاد کودک، عامل مهمی برای ایجاد روانشناسی رشد و سلامت است. بازی‌های فکری می‌توانند خلق و خوی دلیرانه را در کودکان ایجاد کنند و به عنوان ابزار فعالی برای رشد ذهنی کودکان باشند. کودکان برای حل پازل های فومی باید فکر کنند که این کار باعث افزایش قدرت تفکر آن ها می شود.

آموزش از طریق بازی

آموزش اگر از طریق بازی انجام شود برای کودکان بسیار جذاب می شود. همچنین این آموزش برای همیشه در ذهن آن ها خواهد ماند و از یادگیری نیز خسته نمی شوند. بازی های فومی در نوع آموزشی وجود دارند که بهترین روش برای آموزش به کودکان می باشند. این بازی های آموزشی شامل آموزش حروف و اعداد، آموزش الفبای فارسی و انگلیسی و … می باشند.

امنیت

یکی از مهم ترین موارد که در هنگام بازی کودکان باید رعایت شود حفظ امنیت آن ها می باشد. بازی باید به گونه ای باشد که کودکان آسیبی نبینند. نرمی اسباب بازی، سبک بودن، عدم وجود تیزی و برندگی از عواملی است که باید به آن توجه شود. بازی های فومی به دلیل اینکه از جنس فوم می باشند کاملا ایمن بوده و کودک به رااحتی می تواند آن را در دست بگیرد و بازی کند و در صورت برخورد با صورت و یا افتادن بر روی دست و پا هیچ آسیبی او را تهدید نمی کند.

سازگاری با پوست

بازی های فومی به دلیل استفاده از فوم های مرغوب و بهداشتی کاملا با پوست کودکان سازگار بوده و حساسیتی برای آن ها ایجاد نمی کند. در تولید این اسباب بازی ها از با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده شده و فاقد هر گونه مواد مضر می باشند. این اسباب بازی ها دارای گواهی بهداشت می باشند.

در پاسخ به این سوال که مزیت بازی های فومی چیست؟ باید بگوییم بازی های فومی دارای فواید دیگری همچون دست ورزی، تقویت انگشتان کودکان، هماهنگی چشم و دست، شناخت رنگ ها، افزایش مهارت های اجتماعی و … می باشند.

همچنین کودکان به وسیله این بازی ها ساعت ها سرگرم شده و در واقع یک سرگرمی خلاقانه خواهند داشت.

ثبت نظر

3 × 5 =