زمانی که بحث مهندسی خودروها پیش می‌آید معمولاً روی پیچیدگی قوای محرکه و یا تکنولوژی‌های بکار رفته در سیستم‌های اطلاعات سرگرمی و سیستم‌های کمک‌راننده تأکید می‌شود. البته لکسس به خاطر یک عنصر بسیار مهم اما معمولاً فراموش شده در خودروی جدید خود صحبت کرده و آن‌هم ساخت صندلی‌های راحت است. این خودروساز ژاپنی سه سال را برای ساخت صندلی‌هایی عالی برای ES جدید صرف کرده است.

مهندس ارشد ES آقای تاکشی کاوانو می‌گوید:

لحظه‌ای که داخل ES جدید بنشینید متوجه خواهید شد که در موقعیت درستی قرار دارید. نیازی به این‌ور آن ور کردن در صندل نیست. زمانی که موقعیت صحیح خود را پیدا کردید شاهد حمایت کامل از بخش‌های تحتانی بدن خود خواهید بود. مهم نیست که نیروی جی در چه جهتی عمل می‌کند چراکه موقعیت و حالت نشستن شما هرگز مختل نخواهد شد.

صندلی‌های این خودرو دارای فریمی آهنی و فوم پلی اورتان دور آن است تا راحتی فوق‌العاده‌ای ایجاد گردد. بالشتک تحتانی دارای ویژگی‌ای است که ظاهراً به سرنشین‌هایی با جثه‌های کوچک‌تر اجازه می‌دهد به راحتی در داخل صندلی نشسته و درعین‌حال هم حمایت مناسبی از افراد بزرگ‌تر به عمل می‌آورد.

مشتریانی که به دنبال صندلی‌هایی اسپورت تر و سفت‌تر هستند می‌توانند صندلی‌های بکار رفته در ES F Sport را انتخاب کنند. این صندلی‌ها مستقیماً از LC کوپه الهام گرفته‌اند. در مقایسه با قطعات استاندارد، صندلی‌های این مدل بالشتک‌های جانبی بهتری داشته و حمایت بیشتری از بدن به عمل می‌آورند.

یکی از نویسندگان نشریه Motor1.com درباره صندلی‌های این خودرو گفته است:

میزان مناسبی از زیرسازی در ES 350 استاندارد بکار رفته است. مدل F Sport بالشتک‌های بیشتری دارد اما خب هرگز حس ضروری بودن بالشتک‌ها به شما دست نمی‌دهد. طیف تنظیمات فوق‌العاده‌ای در صندلی‌ها بکار رفته و رانندگانی که نیازمند حمایت بیشتر از پاها هستند قطعاً به آن دست خواهند یافت.

در کل کابین این خودرو نسبت به نسل پیشین مخصوصاً از نظر متریال بسیار بهبود یافته است. البته سیستم اطلاعات سرگرمی ES همچون همیشه بد عمل می‌کند.

لکسس ES 2019 از ماه سپتامبر وارد نمایندگی‌ها شده و قیمت مدل ES 350 از ۳۹۵۰۰ دلار آغاز می‌شود. البته مدل‌های F Sport و ۳۵۰h هیبریدی به ترتیب ۴۴۰۳۵ و ۴۱۳۱۰ دلار قیمت دارند.

منبع: pedal.ir

ثبت نظر

چهار × 3 =