فوم چرم مصنوعی فومیران چیست؟

در این مقاله قصد داریم شما را با فوم چرم مصنوعی فومیران آشنا نماییم. با استفاده از این فوم چرم مصنوعی شما میتوانید چه به لحاظ اقتصادی در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید و چه به لحاظ حفظ محیط زیست و آثار و ضربه هایی که در اثر استفاده مدام از چرم های طبیعی به موجودات وارد می آید، جلوگیری کنید.

فوم چرم مصنوعی فومیران چیست؟

به نوع صنعتی و ساخته شده چرم های شرکت فومیران گفته می شود. فوم چرم مصنوعی فومیران همچون چرم صنعتی یکپارچه یا پرداخت شده برای جایگزین کردن کاربرد چرم طبیعی در زمینه‌هایی مانند لوازم داخلی، لباس، کفش و پارچه و دیگر استفاده‌ها در نظر گرفته می شود .

اگر بخواهیم از چرم طبیعی در زمینه‌هایی مانند لوازم داخلی ، لباس ، کیف و کفش  و پارچه برای دوخت انواع کت و پالتو و …. استفاده نماییم از نظر هزینه گران برآورد می شود و هم اینکه برخی افراد به دلایلی اخلاقی آن را مکروه و غیر قابل استفاده می دانند و جدای از تمام مواردی که گفته شد، لطمات جبران ناپذیری به حفظ محیط زیست و موجودات زنده وارد می آید.

موجودات زیادی به دلیل استفاده بیش از اندازه بشر از گوشت و پوست آنها منقرض شدند و اگر به همین صورت در این امر پیشروی کنیم، دیری نمی پاید که باعث انقراض تمام موجودات روی کره زمین می شویم.

با پیشرفتی که بشر در تولید چرم مصنوعی داشته، توانسته است چرم های مصنوعی به بازار عرضه نماید که از لحاظ کیفیت و رنگ و طرح دقیقا با چرم طبیعی مورد نظر شما شباهت دارد و می توانید به راحتی آن را با چرم طبیعی جایگزین نمایید که در این صورت بسیار به صرفه تر نیز می شود.

تولیدات چرم مصنوعی به تازگی تکامل پیدا کرده و مثل گذشته نیست که چرم مصنوعی در اثر گذشت زمان پوست بزند و رنگ و روی آن کهنه شود.

همچنین شرکت فومیران توانسته است فوم چرم مصنوعی را تولید و روانه بازار نماید که به راحتی میتوانید آن را جایگزین انواع چرم طبیعی و مصارف آن نمایید و از لحاظ قیمت نیز بسیار مناسب می باشد و قابل رقابت با چرم های مصنوعی موجود در بازار می باشد.

موارد استفاده از چرم مصنوعی:

موارد استفاده از چرم مصنوعی

مواد تشکیل دهنده چرم‌های مصنوعی از پلاستیک می باشد و معمولاً در پوشاک و پارچه‌ها، کیف، کفش، کاور وسایل مختلف از جمله گوشی های موبایل، صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی و…. استفاده می‌شود.

نام های دیگر چرم مصنوعی:

  • چرم مصنوعی
  • چرم صنعتی
  • چرم غیر طبیعی
  • چرم PU

معرفی انواع چرم مصنوعی

  • چرم‌های مصنوعی منفذ دار:

یک گروه از چرم‌های مصنوعی با قابلیت تنفس هستند که از یک پوشش پلاستیکی جایگزین چرم (معمولاً پلی اورتان) و یک لایه پایه فیبر و یک لایه پلی استر تشکیل شده اند.

  • کورفوم:

اولین چرم مصنوعی منفذ دار که در سال ۱۹۶۳ در نمایشگاه کفش شیکاگو معرفی شد.

مزیت‌ اصلی و عمده آن نسبت به چرم طبیعی ، دوام و براقیت بسیار بالای آن پس از پرداخت بود که به سادگی می‌توانست با یک پارچه مرطوب تمیز و براق شود.

عیب آن سختی بود که این نوع چرم داشت و با پوشیدن مکرر نیز کم نمی‌شد.

امروزه موارد مصرف چرم مصنوعی کورفوم همچنان در برخی محصولات ، همچون زین سوارکاری محکم و … مورد استفاده قرار داده می‌شود.

کفش‌هایی از جنس چرم مصنوعی کورفوم همچنان در جاهای رسمی که کفش‌های براق قابل توجه اند ، بسیار محبوب‌ می باشند.

  • چرم:

چرم یک شکل از چرم مصنوعی است که با پوشش پارچه با پایه پلاستیکی به دست می آید . پارچه نیز می‌تواند از یک فیبر طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشد که با یک لایه PVC پوشانده شده است.

موارد استفاده آن همچون:

  • چرم صحافی برای جلد کتاب‌ها
  • کاور دوربین‌های قرن ۲۰ ام
  • انواع مختلفی از پوشاک چرمی

یکی از معایب چرم پلاستیک این است که :

متخلخل نیستند و نمی‌گذارند هوا از آن عبور کند در نتیجه عرق می‌تواند در آن انباشته شود .

اگر برای لباس ، روکش صندلی ماشین و مخصوصا کفش استفاده شود باید به این عیب توجه ویژه داشت.

ولیکن یکی از مزایای اصلی آن ، بخصوص در ماشین‌ها ، این است که سرویس کمتری در مقایسه با چرم نیاز دارد و به راحتی نمی‌شکند و پوسته نمی زند و محو نمی‌شود.

چگونه چرم طبیعی را از چرم مصنوعی بشناسیم ؟

چگونه چرم طبیعی را از چرم مصنوعی بشناسیم ؟

روش تشخیص چرم مصنوعی از چرم طبیعی همیشه ساده نیست ، حتی برای کسانی که در این حرفه تخصص دارند زیرا به تعداد فراوان چرم های مصنوعی تولید شده اند که از لحاظ کیفیت و رنگ و لعاب با چرم های طبیعی مو نمی زنند و بسیار کاربردی نیز می باشند.

در برخی موارد برای تشخیص چرم مصنوعی از چرم طبیعی باید به آزمایشگاه ها مراجعه نمود . گونه‌هایی از چرم مصنوعی وجود دارند که در نگاه اول نمی‌توان آن‌ها را از چرم طبیعی تشخیص داد.

در ادامه مطالبی را برای شما بیان می نماییم که تنها تعدادی از ویژگی‌های کلیدی انواع چرم مصنوعی می باشند.

لایه پشت چرم های مورد نظر

لایه پشتی چرم مصنوعی معمولاً از پارچه است و یا با پوشش پلاستیکی صاف و دانه ای پوشیده شده‌است.

ولیکن چرم طبیعی در لایه پشت آن فیبر وجود دارد.

اما همان طور که می دانیم با پیشرفت صنعت چرم، چرم‌های مصنوعی ای نیز تولید می شوند که پشت آن‌ها همانند چرم طبیعی است.

حالت شبیه به دانه در لایه پشتی چرم ها

حالت دانه چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی بسیار نامنظم تر می باشد.

ولی در چرم مصنوعی ، دانه ها از سطح یکنواخت تر و مرتب تری برخوردارند.

چرم های مصنوعی دارای لبه برش خورده می باشند

اگر یک چرم مصنوعی را برش بزنید در آن لبه‌هایی صاف و تمیز به وجود می‌آید.

در حالیکه در چرم طبیعی هنگامی که چرم بریده می‌شود علاوه بر لبه صاف و تمیز، چرم دارای ساختاری فیبری است که می‌توانید با یک ذره بین آن را مشاهده کنید.

سمت دانه در چرم های طبیعی دارای یک لایه فیبر متراکم است و نسبت به مرکز و عقب بیشتر فیبردار می‌شود ولی در چرم مصنوعی لایه بالا متراکم تر است و همچنین بدون فیبر می باشد.

رفتارهای متفاوت چرم مصنوعی و چرم طبیعی در مقابل افزایش دما

چرم مصنوعی با حرارت بالا، به خوبی می‌سوزد، در حالی که چرم طبیعی فقط می‌درخشد و آتش نمی‌گیرد.

چرم مصنوعی پس از سوختن رایحه ای مانند پلاستیک سوخته دارد، در حالی که چرم طبیعی سوزانده شده رایحه ای مانند موهای سوزانده شده دارد.

در ادامه برای مشاهده انواع چرم مصنوعی فومیران می توانید به سایت فومیران مراجعه نموده و با انواع فوم چرم مصنوعی فومیران آشنا شوید و با مشاهده رنگ بندی و طرح و مدل های متنوع در صورت نیاز می توانید به صورت آنلاین و اینترنتی سفارشات خود را ثبت نمایید .

همچنین شما عزیزان می توانید به صورت آنلاین از مشاوران و کارشناسان این حوزه بهره مند شوید.

به امید انتخاب بهتر شما عزیزان و تولیدات برتر شرکت فومیران به عنوان پایتخت تولید فوم در خاورمیانه.

در صورتی که انتقاد یا پیشنهاداتی راجع به انواع فوم های تولید و ارائه شده توسط فومیران دارید می توانید از طریق همین سایت نظرات خود را برای ما ثبت و ارسال نمایید .

ثبت نظر

یازده + 4 =