عایق سقف

چگونه سقف خود را عایق کنیم؟

همواره مسائلی مرتبط با عایق بندی سقف سازه ها و ساختمان ها برای سازنده ها و همچنین خریداران بسیار قابل اهمیت بوده و هست. یکی از مناسب ترین راهکارها برای این امر استفاده از ساندویچ پانل برای سقف سازه و یا ساختمان مورد نظر می باشد. اما شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد. برای توضیح و مشخص شدن این مسئله برای شما خواننده گرامی، به بررسی ساندویچ پانل و به خصوص نوع ساندویچ پانل سقفی می پردازیم.

ساندویچ پانل سقفی ساندویچ پانل چیست؟ ساندویچ پانل را در واقع به نوعی از مواد مصالح قابل استفاده در صنعت ساختمانی گویند که دارای کاربردهای بسیار و همراه با مزیت های قابل توجه می باشد. امروزه این نوع مصالح در بین مدیران پروژه ها محبوبیت فراوانی یافته است. ساندویچ پانل به عنوان مصالحی محکم، سبک و عایق بندی شده در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصه فیزیکی ساندویچ پانل درواقع می توان گفت که ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده اند که دو لایه بیرونی و درونی آن از فلز تشکیل شده است و برای لایه ی میانی آن از فوم و یا پشم سنگ استفاده می شود. ساندویچ پانل سقفی لایه های فلزی درونی و بیرونی می تواند از جنس فلز آلوزینک، گالوانیزه و یا آلومینیوم تهیه شده باشد که هر یک دارای ویژگی ها ی خاص خود هستند.

اما جملگی به عنوان عایق در برابر شرایط محیطی عمل می کنند. بدین صورت که در ساده ترین حالت در برابر زنگ زدگی مقاوم می باشد. به طور ویژه می توان خاطر نشان کرد که ساندویچ پانل سقفی دارای ضخامتی در حدود ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر می باشد. لایه میانی در ساندویچ پانل سقفی از فوم پلی اورتان تشکیل شده است. ساندویچ پانل سقفی در دو نوع یک رو و دو رو قابل تولید می باشند که هریک کارایی خاص به خود را دارد. ساندویچ پنل سقفی به صورت های گوناگونی چون سینوسی یا کرکره ای، شادولاین، طرح ذوزنقه ای و طرح سفال قابل طراحی و تولید هستند نحوه اجرای ساندویچ پانل سقفی برای اجرای ساندویچ پانل سقفی از روش قفل دار می توان استفاده کرد. این روش بدین صورت می باشد که دو بلوک از ساندویچ پانل در کار یکدیگر قرار گرفته و بر روی یکدیگر قفل می شوند.

این روش برای فضاهایی که هدر رفت انرژی و هوا مسئله ای بسیار قابل توجه است، موثر واقع می شود زیرا به جهت روش اجرای قفل دار می توان بیان داشت که میزان انرژی هدر رفته به میزان چشمگیری کاهش می یابد. از این روش در اتاقک های سرخانه ای می توان به بهترین صورت ممکن استفاده کرد. ساندویچ پانل سقفی نحوه ی اجرای ساندویچ پانل در طول عمر آنها بسیار تاثیرگذار بوده و می بایست توسط افراد متخصص صورت گیرد تا از آسیب احتمالی جلوگیری به عمل آید و بتوانید به مدت طولانی تری از محصول استفاده نمایید. برای دسترسی به افراد خبره در این زمینه می توانید از مشاوران شرکت کارن پنل، راهنمایی دریافت نمایید و بهترین انتخاب را در جهت خرید ساندویچ پانل و همچنین افراد متخصص انجام دهید. کاربرد ساندویچ پنل سقفی از ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری در موارد بسیاری می توان بهره برد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم. به عنوان پوشش و عایق سقف و دیواره ی ساختمان های مسکونی و ویلایی قابل استفاده است. به عنوان پوشش و عایق مناسب برای انبار و سوله طراحی و تولید می شوند. از ساندویچ پانل به عنوان مواد و مصالح اصلی در ساخت کانتینرها و همچنین کانکس های ثابت و متحرک استفاده می شود. در هواپیماها به جهت عایق بندی مناسب و استاندارد از ساندویچ پانل استفاده می شود. همچنین در ساخت مجموعه های ورزشی نیز جزو مصالح کارآمد تلقی می شود. این موارد تنها بخشی از کاربردهای ساندویچ پانل می باشد. شرکت کارن پنل به طور کامل به بررسی و توضیحی در این خصوص پرداخته است. مزایای ساندویچ پانل سقفی از جمله مزایای ساندویچ پانل ها می توان به مسائل زیر اشاره کرد: ساندویچ پانل ها بسته به جنس مواد مصرفی برای تولید آنها، از ویژگی ها ی متفاوتی برخوردار هستند. اما به طور کلی به مواردی چند از خصوصیات آنها می پردازیم. ساندویچ پانل ها علی رغم سبک وزن بودن، از مقاومت بالایی در شرایط مختلف برخوردار هستند که به همین جهت در تولید سازه های صنعتی از آنها استفاده می شود. ساندویچ پانل سقفی به عنوان عایقی در برابر سرما، صدا، حرارت و مسائلی چند می باشد. همواره می توان گفت که در دنیای امروزی عایق بودن جزئی از مسائل ایمنی و پایداری در ساخت سازه ها و ساختمان ها به شمار می رود.

ساندویچ پانل های سقفی در هر نوعی که باشند، در برابر رشد گیاهان و قارچ ها مقاوم هستند و ضریب هدایتی حرارتی پایینی را در بر دارند. ساندویچ پانل های سقفی برخلاف دیگر مصالح مصرفی در ساختمان سازی، به ندرت دچار فرسایش و تغییر شکل می شوند. همان طور که در بالا نیز ذکر شد، نحوه اجرای ساندویچ پانل نیز از جمله موارد تاثیر گذار در طول عمر ساندویچ پانل سقفی می باشد. ساندویچ پانل سقفی ابعاد آنها در برابر شرایط شیمیایی و بیولوژیکی همواره ثابت است و تغییر شکل و تغییر ابعاد در آن ها رخ نمی دهد. سبک وزن بودن این مصالح از جمله مهم ترین مزایای ساندویچ پانل ها می باشد که سبب می شود حمل آنها بسیار راحت صورت بپذیرد. به دنبال همین امر، روند نصب نیز از سرعت بیشتری برخوردار خواهد بود پس به طور کلی، پیشرفت پروژه در طول مدت کوتاه تری امکان پذیر می شود. ساندویچ پانل سقفی از آنجایی که در قسمت فوقانی سازه ها قابل استفاده است، پس عایق مناسبی در جهت رطوبت و شرایط آب و هوایی نیز هست تا ساختمان ها را در این مواقع از هرگونه آسیبی مصون بدارد. قیمت ساندویچ پانل سقفی قیمت ساندویچ پانل بر اساس نوع موادی که آنها را تشکیل داده اند متغیر می باشد. همچنین بر اساس متراژ مورد نیاز هر مشتری و نیازمندی وی، قیمت ها متفاوت خواهد بود.

فومیران اولین و بزرگترین تولید کننده فوم second stage در ایران می باشد.

فوم tvrgچگونه سقف خود را عایق کنیم؟

مشاهده محصول

منبع: tnews.ir


ثبت نظر

1 × پنج =