اعزام کاراته‌کاهای قم به مسابقات جهانی رومانی

سعید برخوردار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: اعزام‌های برون‌مرزی کاراته‌کاهای قم در سال ۱۳۹۶ با حضور بهترین‌های چند سال اخیر این رشته یعنی امیر مهدی‌زاده و سعید علی‌پور به رقابت‌های لیگ جهانی ۲۰۱۷ کاراته آغاز شد تا سالی پرکار و پربار پیش‌رو داشته باشیم.

وی ادامه داد: به لطف خدا نخستین اعزام برون‌مرزی کاراته‌کاهای قم به رقابت‌های لیگ جهانی ملقب به کاراته‌وان در کشور امارات با درخشش مهدی‌زاده و علی‌پور همراه بود و این دو چهره‌ موفق کاراته قم با کسب مدال‌های برنز و طلا برای ورزش قم و خانواده بزرگ کاراته افتخار آفرین شدند.

دبیر هیأت‌‌‌ کاراته استان قم اضافه کرد: امیر مهدی‌زاده به عنوان دارنده دو مدال طلای مسابقات جهانی سال‌های ۲۰۱۲ در پاریس فرانسه و ۲۰۱۶ در لینز اتریش و مدال برنز پیکارهای جهانی ۲۰۱۴ در برمن آلمان، مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی و مدال طلای ۲۰۱۵ قهرمانی آسیا در لیگ جهانی ۲۰۱۷ صاحب نشان برنز وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مسابقات شد.

وی خاطرنشان کرد: سعید علی‌پور نیز در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم به میدان رفت و با غلبه بر حریفانی از کشورهای امارات، الجزایر، لوکزامبورگ کامرون، روسیه و عربستانی به فینال رسید و در نهایت مقام قهرمانی و نشان طلای این پیکارها را به ارمغان آورد.

برخوردار عنوان کرد: امسال میادین مهم دیگری نیز پیش‌روی کاراته‌کاهای قم قرار دارد و ابتدا امیر مهدی‌زاده در ترکیب تیم کشورمان به مسابقات کاراته بازی‌های ۲۰۱۷ همبستگی کشورهای اسلامی اعزام می‌شود و سپس نوبت به حضور در رقابت‌های کاراته قهرمانی مردان آسیا می‌رسد.

وی در ادامه با اشاره به اعزام کاراته‌کاهای قم به مسابقات جهانی سبک‌های آزاد در قاره اروپا، ابراز کرد: این دوره از مسابقات روزهای ششم و هفتم خرداد ماه سال جاری با حضور برترین‌های جهان به میزبانی کشور رومانی به انجام می‌رسد و کاراته‌کاهای قم در سبک ifk به میدان می‌روند.

دبیر هیأت‌‌‌ کاراته استان قم عنوان کرد: کاراته‌کاهای قم با هدایت محمدرضا رستمی این روزها خود را برای حضوری قدرتمند در مسابقات جهانی آماده می‌کنند، در حالی که اعزام این تیم در اوزان منهای ۶۰، ۷۰ و ۸۰ کیلوگرم دو رده سنی جوانان و بزرگسالان انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در ترکیب این تیم محمدحسین رستمی‌زاده با ۱۷سال سن در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم و سجاد حسنی با همین شرایط سنی در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم به میدان می‌رود، ضمن اینکه نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم رده سنی بزرگسالان قم سیدیوسف حسینی است و محمد اسدی نیز در وزن ۸۰ کیلوگرم رده سنی بزرگسالان به میدان خواهد رفت، ضمن اینکه محمدرضا رستمی‌زاده به عنوان مربی این تیم و داور اعزام می‌شود و رقابت‌ها در سیبی‌یو در حدود ۵۰ کیلومتری بخارست به انجام خواهد رسید.

منبع خبر: http://khabarfarsi.com

ثبت نظر

چهار × پنج =