ایمن سازی وسایل بازی کودکان در بوستان ها و پارک ها

 

در این مقاله میخواهیم در مورد ایمن سازی وسایل بازی کودکان در بوستان ها و پارک هاصحبت کنیم.

بهروز محبی  با اشاره به تلاش جدی شهرداری اردبیل برای استاندارد سازی و ایمن سازی وسایل بازی کودکان در بوستان ها و تخصیص سالانه دو میلیارد ریال اعتبار در این زمینه اظهار کرد: اولویت اصلی این طرح با بوستان هایی بوده که به بیشترین موارد ایمنی نیاز داشته و بیشترین نیاز شهروندان در بحث تامین فضای سبز را تامین می کردند.

وی از جمله اقدامات شهرداری در این زمینه را تبدیل دستگاه های بازی از نوع فلزی به پلی اتیلن های استاندارد و استفاده از کف پوش های فوم در محیط های بازی ذکر کرد که این اقدامات از سال ۹۴ آغاز شده و پیش بینی می شود در سال ۹۶ به پایان برسد.

مدیر عامل سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل با بیان اینکه امسال علاوه بر بودجه سازمان فضای سبز مناطق چهارگانه شهرداری اردبیل نیز با اختصاص پنج میلیارد ریال برای زیبا سازی و ایمن سازی وسایل بازی هزینه شده افزود: از آغاز سال تاکنون هفت میلیارد ریال صرف تامین ، خرید و تعمیر وسایل بازی و تجهیزات پارک ها شده است.

محبی گفت: علاوه بر تعمیر دستگاه های ورزشی و بازی ۱۷ دستگاه بازی از جنس پلی اتیلن برای پارک ها خریداری و نصب شده و همچنین ۷۰ درصد از وسایل بازی کودکان در پارک ها و بوستان های شهر اردبیل ایمن سازی شده است.

ثبت نظر

شانزده + شش =