پنجمین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان از صبح روز گذشته به میزبانی ترکیه و در شهر استانبول با حضور بیش از ۶۰۰ کاراته‌کا از ۴۳ کشور در حال پیگیری است. در نخستین روز از این رقابت‌ها سه نفر از نمایندگان کشورمان در اوزان منهای ۶۰، منهای ۶۷ و منهای ۷۵ کیلوگرم به فینال این رقابت‌ها راه یافتند.

حسین روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به  این سؤال که با توجه به نزدیک بودن مسابقات قهرمانی آسیا شرایط برگزاری و حضور تیم‌های آسیایی در پنجمین مرحله لیگ جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: شرایط مسابقات در روز اول از لحاظ فنی شرایط ایده‌‌آلی بود. کشورهای حاضر در این رقابت‌ها با قدرت حضور پیدا کردند و همه به دنبال رسیدن به برنامه‌هاو اهدافشان هستند. این رقابت‌ها یک دیدار تدارکاتی برای آسیایی‌ها محسوب می‌شود، چرا که فاصله زیادی تا رقابت‌های قهرمانی آسیا نداریم. تیم‌ها آمده‌اند تا پیش از آغاز قهرمانی آسیا خود را محک بزنند. خوشبختانه ما در سه وزن منهای ۶۰، منهای ۶۷ و منهای ۷۵ امیر مهدیزاده، سیدعلی کریمی و بهمن عسگری را داشتیم که راهی فینال مسابقات شدند.

وی در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: مهدیزاده قرار است فردا با ترکیه بازی کند، سیدعلی کریمی با ژاپن و بهمن عسگری نیز با حریف اوکراینی خود مبارزه خواهد کرد. امیدواریم که این سه نماینده کشورمان با توجه به مبارزات جذابی که در روز نخست داشتند، فردا(یک شنبه) نیز بتوانند از سد حریفان خود عبور کنند و نتایج درخشانی را کسب کنند. به هر حال روز اول یکسری ایراداتی در بین بعضی نفرات وجود داشت و آنها آن طور که باید ظاهر نشدند، اما به نظرم این دیدار به عنوان یک مسابقه تدارکاتی برای بچه‌های ما خوب بود. ما بعد از لیگ جهانی کاراته‌وان هلند تقریباً دو ماه و نیم بود که در هیچ رویداد رسمی شرکت نکرده بودیم و در واقع کاراته‌وان ترکیه برای ما بسیار مفید بود.

مربی تیم ملی کاراته در پاسخ به  این سؤال که امروز در دومین روز از مسابقات پیش‌بینی شما از عملکرد بچه‌ها چیست، گفت: ما امروز بازی‌های بسیار خوبی را پیش‌رو داریم که کاراته‌کاهایی مثل گنج‌زاده، پورشیب و دیگر نفرات قرار است به روی تاتامی بروند اگر اتفاق خاصی رخ ندهد بچه‌ها می‌توانند مثل روز گذشته خوب ظاهر شوند، چرا که همه نفرات ما باتجربه و توانمند هستند. البته نه تنها ما بلکه خیلی از کشورهای دیگر در این رقابت‌ها به چشم یک رویداد تدارکاتی نگاه می‌کنند. کشورهای آسیایی قرار است در قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی حضور پیدا کنند و در تلاش هستند نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند البته باید به این نکته نیز اشاره کنم ما بعد از شهریور ماه کار بسیار مهمی را در لیگ‌های جهانی خواهیم داشت.

وی در پایان صحبت‌های خود، عنوان کرد: به هر حال بچه‌های ما در نخستین روز محک خوبی خوردند و قطعاً کادر فنی نقاط ضعف و قوت بچه‌ها را شناسایی کرده و پس از آن برای حضور در قهرمانی آسیا عملکرد ملی‌پوشان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. امیدوارم که امروز بچه‌های تیم ملی بتوانند نتیجه خوبی را کسب کنند.

مشاهده خبر : تاتامی استانبول یک دیدار تدارکاتی پیش از قهرمانی آسیا است

منبع: farsnews

ثبت نظر

18 + سیزده =