رشنونژاد، اولین نماینده ایران در تاتامی بوداپست

رقابت‌های جودو قهرمانی بزرگسالان جهان از امروز به مدت ۷ روز در شهر بوداپست کشور مجارستان آغاز می‌شود.
پیکارهای جهانی جودو در رده سنی بزرگسالان در شرایطی از امروز (دوشنبه) با حضور ۷۹۶ جودوکا از ۱۳۶ کشور در مجارستان آغاز می‌شود که تیم کشورمان با ۴ نماینده در این رقابت‌ها به میدان می‌رود. این رقابت‌ها با حضور برترین‌های این هنر رزمی، به مدت ۷ روز در بوداپست در جریان است، رقابتی با قدمت ۶۰ ساله که از امروز شروع می‌شود و از مجموع ۷۹۶ ورزشکار که برای حضور در این رقابت‌ها ثبت نام کرده‌اند، ۴۸۴ نفر در بخش مردان و ۳۱۲ نفر در بخش زنان با هم به رقابت می‌پردازند. این رقابت‌ها امروز با انجام پیکارهای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان و منهای ۶۰ کیلوگرم مردان آغاز می‌شود و محمد رشنونژاد جوان شایسته جودو ایران روی تاتامی می‌رود.
سه‌شنبه و در دومین روز این پیکارها بانوان وزن منهای ۵۲ کیلوگرم و مردان وزن منهای ۶۶ کیلوگرم روی تاتامی می‌روند. ایران در این روز نماینده‌ای ندارد. روز سوم با برگزاری مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان و منهای ۷۳ کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود و محمدمهدی بریمانلو نماینده جودو ایران روی تاتامی می‌رود.
در چهارمین روز سعید ملایی در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم به مصاف حریفان می‌رود و در بخش بانوان نیز این رقابت‌ها با انجام مبارزات وزن منهای ۶۳ کیلوگرم پیگیری می‌شود. جمعه و در پنجمین روز پیکارهای جهانی جودو، ایران نماینده‌ای ندارد. در این روز مبارزات دو وزن منهای ۷۰ و منهای ۷۸ کیلوگرم زنان و منهای ۹۰ کیلوگرم مردان انجام می‌شود. رامین صفویه جوان شایسته جودو ایران که به تازگی از بند مصدومیت رها شده در ششمین روز، آخرین نماینده کشورمان است که در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم روی تاتامی می‌رود. این روز با انجام پیکارهای وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان و به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان به پایان می‌رسد. در روز پایانی این پیکارها نیز رقابت‌های بخش تیمی انجام می‌شود و بر اساس اعلام مسوولان برگزاری، تنها کشورهایی که با ترکیب کامل در بخش انفرادی حاضر شده باشند اجازه حضور در رقابت‌های تیمی را خواهند داشت.

منبع خبر: http://sport.tv3.ir/

ثبت نظر

پنج × سه =