نتایج رقابت های روز دوم کاراته بر روی تاتامی پاریس

در پایان رقابت های روز دوم کاراته وان پاریس، سجاد گنج زاده در نیمه نهایی سامان حیدری را برد به فینال سنگین وزن راه یافت تا حیدری برای کسب مدال برنز برروی تاتامی برود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در پایان دومین روز از مسابقات لیگ جهانی (کاراته وان) به میزبانی پاریس، در وزن ۸۰+ کیلوگرم مردان، سجاد گنچ زاده ابتدا ایتالیا را ۹ بر صفر برد، سپس ۵ بر صفر از سد رومانی گذشت. در ادامه ۴ بر صفر کاراته کای روسی را شکست داد و در مبارزه ای بسیار سخت برابر «ارکان» ترکیه ای که در فینال جهانی ۲۰۱۴ به او باخته بود قرار گرفت و پس از تساوی ۲-۲ برنده مسابقه اعلام شد و به مرحله یک هشتم نهایی رسید.

گنچ زاده در این مرحله هم ۲ بر صفر یکی دیگر از ملی پوشان ترکیه را از پیش رو برداشت تا پس از عبور راهی دشوار و شکست حریفانی سخت برای راهیابی به فینال این رقابت ها رو در روی سامان حیدری دیگر کاراته‌کای ایرانی حاضر در این مسابقات قرار بگیرد.

سامان حیدری هم برای رسیدن به نیمه نهایی این پیکارها ابتدا قزاقستان را ۵ بر صفر از پیش رو برداشت و در ادامه ۳ نماینده از فرانسه را با نتایج ۴ بر ۲ و دو نتیجه ۵-صفر شکست داد و با پیروزی ۵ بر یک مقابل شیلی به مصاف گنچ زاده رفت.

در مرحله نیمه نهایی سنگین وزن که مابین دو کاراته‌کای ایرانی انجام شد گنچ زاده ۵-۲ مقابل سامان حیدری به برتری رسید تا به فینال برسد.

گنچ زاده برای نشان طلای این مسابقات فردا (یکشنبه) باید به مصاف هلند برود. سامان حیدری هم در این وزن باید در جدول رپه شارژ با ترکیه دیدار کند.

در این وزن هادی عرب نیز یکی دیگر از ورزشکاران ایران بود که دور نخست نتیجه را ۲ بر صفر به قزاقستان واگذار کرد.

اما یکشنبه و با آغاز مبارزات فینال و تلاش برای کسب نشان برنز، بغیر از گنج زاده و سامان حیدری، طراوت خاکسار، بانوی کاراته‌کای ایرانی وزن ۵۵- کیلوگرم در فینال با اسکاتلند رو برو می شود و ذبیح اله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم رو در روی گرجستان قرار خواهد گرفت تا در صورت پیروزی بر سکوی سوم بایستد.

منبع خبر: http://www.ikf.ir

ثبت نظر

7 − سه =