کاتا قهرمانی جهان؛ جودوکاران کشورمان با ۴مدال بر سکوی سوم جهان ایستادند

تیم ملی کاتای ایران در پایان نهمین دوره رقابتهای جودو قهرمانی جهان با کسب چهار مدال نقره و برنز عنوان سوم جهان را به خود اختصاص داد.

این دوره از مسابقات جهانی در بخش کاتا در شرایطی امروز و به میزبانی شهر اولبیا کشور ایتالیا برگزار شد که تیم کشورمان که پس از ۶سال با ترکیب کامل با حمایت شرکت دخانیات ایران در این رقابتها حاضر شده بود با کسب ۱نشان نقره و ۳برنز بالاتر از ایتالیا میزبان بر سکوی سوم جهان ایستاد، ژاپن قهرمان شد و عنوان نایب قهرمانی به تیم فرانسه رسید و کشور میزبان چهارم شد.

بر اساس این گزارش در این دوره از رقابتها و به صلاحدید مسئولین فدراسیون جهانی تیمها پیش از برگزاری رقابت جهانی در رقابتهای گرند اسلم روی تاتامی رفتند و برترینهای هر رده جواز حضور در رقابتهای جهانی را کسب کردند و کشورمان در ۴ بخش سهمیه مسابقات جهانی را کسب کرد.

در »گوشین جوتسو» کاتا حسن سالاری و محمدرضا صحرایی باپشت سر گذاشتن ایتالیا میزبان عنوان نایب قهرمانی را بدست آوردند، ژاپن قهرمان شد ایتالیا بر سکوی سوم ایستاد.مجتبی باجلان و سیدرضاروحانی در «کاتامه نوکاتا» در رقابتی نزدیک پس از ژاپن و ایتالیا به نشان برنز رسید تا بالاتر تیمهای قدرتمند اسپانیا، فرانسه و بلژیک سکو نشین شود.

در «ناگه نو» کاتا تیم ایران با ترکیب امیرفرزانه حصاری و محمدعلی نودهی پس از ژاپن و رومانی سوم شد و ایتالیا به عنوان چهارم رسید. در «کیمه نو» کاتا عبدالوهاب بردی و سید یاشار روح الله زاده به نشان برنز دست یافتند، فرانسه و ژاپن قهرمان و نایب قهرمان شدند.

همچنین کیوان حقیقت و رحمان رحمانی فر در «جونو» کاتا در اولین تجربه بین المللی خود در گرند اسلم هفتم شدند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

ثبت نظر

سه × سه =