کاراته کاهای قم

سیدوحید غیاثی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: بعد از حضور بسیار موفقی که کاراته‌کاهای ناشنوا در دوره قبلی المپیک ورزش‌های ناشنوایان جهان در سال ۲۰۱۳ به میزبانی کشور بلغارستان داشتند، اکنون یک رقابت مهم برون‌مرزی دیگر یعنی مسابقات جهانی هنرهای رزمی ناشنوایان پیش‌روی نمایندگان قم و کشورمان است.

دبیر هیأت‌ ورزش‌های ناشنوایان استان قم بیان کرد: تیم ملی کاراته ناشنوایان ایران قرار است در اواخر تیر ماه با ترکیبی از بهترین‌های این رشته در هر دو بخش کاتا و کومیته به رقابت‌های ۲۰۱۶ جهانی قهرمانی هنرهای رزمی ناشنوایان اعزام شود و به همین منظور اردوی آماده‌سازی خود را تشکیل داده است.

وی خاطرنشان کرد: رقابت رزمی‌کاران ناشنوای کشورهای مختلف دنیا در روزهای پایانی تیر به میزبانی کشور ترکیه و در شهر سامسون این کشور برگزار می‌شود و با توجه به درخششی که کاراته‌کاهای استان قم در مسابقات سال جاری قهرمانی ناشنوایان کشور داشتند، به اعزام چند نماینده قم به این رقابت‌ها امیدواریم.

غیاثی با اشاره به تشکیل اردوی تیم ملی با حضور برترین‌های مسابقات سال ۱۳۹۵ قهرمانی کشور، ابراز کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی انجمن کاراته فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، تهران میزبان نخستین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کاراته ناشنوایان بخش آقایان است.

وی یاد آور شد: نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی کاراته مردان ناشنوای کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی هنرهای رزمی ۲۰۱۶ در حالی برگزار می‌شود که چهار نماینده از استان قم که همگی در رقابت‌های سال جاری قهرمانی کشور مدال کسب کرده‌اند، به این اردو دعوت شده‌اند.

دبیر هیأت‌ ورزش‌های ناشنوایان استان قم بیان کرد: با دعوت انجام شده از سوی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، کاراته‌کاهایی از استان‌های البرز، بوشهر، قم، تهران، لرستان و مرکزی که همگی از مدال‌آوران مسابقات سال ۹۵ کاراته ناشنوایان ایران هستند در این اردو زیر نظر مربیان تیم ملی تمرین می‌کنند.

وی اضافه کرد: سیدمرتضی جدایی و میثم اخوان کاراته‌کاهایی هستند که برای این اعزام انتخاب شده‌اند، ضمن اینکه ما یک کاراته‌کای دیگر از استان قم به نام مهدی سوری داریم که در رقابت‌های قهرمانی کشور مدال گرفت و به این اردو دعوت شد اما مشکل روادید دارد که در حال رفع کردن این مشکل هستیم تا سه نماینده ثابت در تیم ملی داشته باشیم.

غیاثی عنوان کرد: محمد خدایار از البرز، سیدامیر دانیالی از بوشهر، سیدمرتضی جدایی، مهدی سعدی، میثم اخوان و مهدی سوری از قم، میلاد صادق‌زاده و محمدرضا هوشیار از تهران، سیداحمد موسوی از لرستان و حسین فراهانی از مرکزی کاراته‌کاهایی هستند که به این اردو دعوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه تمرینات ملی‌پوشان در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان برگزار می‌شود، عنوان کرد: تیم ملی کشورمان در حالی آماده رقابت‌های جهانی می‌شود که محمدرضا هوشیار به عنوان سرمربی و یوسف گرشاسبی به عنوان مربی تیم ملی کاراته را همراهی می‌کنند.

 

منبع خبر: www.farsnews.com

ثبت نظر

چهار × 4 =