کاراته کای قمی قهرمان دانشجویان جهان شد

کاراته قای قمی نائب قهرمان دانشجویان جهان شد

امیر مهدی زاده کاراته کای شایسته کشورمان با پیروزی برابر همه حریفان خود بر سکوی نخست رقابتهای قهرمانی دانشجویان جهان ایستاد و صاحب مدال طلا شد.

در روز سوم از نهمین دوره مسابقات کاراته دانشجویان جهان در مونته نگرو امیر مهدی زاده نماینده وزن منهای ۶۰ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور اول، در نخستین مبارزه موفق شد داگلاس سانتوز نماینده برزیل و نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۲ فرانسه را با نتیجه ۷ بر ۱ شکست دهد.

وی سپس در مصاف با حریفی از چین به برتری ۷ بر صفر رسید و در ادامه در مرحله نیمه نهایی مقابل آراگا دارنده ۲ نشان برنز آسیا از ژاپن، پیش از پایان وقت قانونی ۸ بر صفر برنده و راهی فینال شد.

مهدی زاده در مسابقه نهایی برابر احمد عبادالصادق از مصر ۴ بر صفر پیروز شد و نخستین نشان طلای تیم ملی کشورمان را به دست آورد.

در این وزن امیل پاولف از مقدونیه به همراه آراگای ژاپنی بر سکوی سوم ایستاد در حالی که پاولف ۲ ماه پیش در رقابتهای قهرمانی اروپا در فنلاند با اقتدار بر سکوی قهرمانی قرار گرفته و نشان طلا را به دست آورده بود.

مهدی زاده پس از قرار گرفتن بر سکوی قهرمانی و کسب نشان طلای مسابقات دانشجویان جهان ، این مدال را به همسرش تقدیم کرد.

نهمین دوره مسابقات دانشجویان جهان در شرایطی برگزار شد که امیر مهدی زاده کاراته کای قمی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم کشورمان بازی های آسیایی کره جنوبی و جام جهانی آلمان را در پیش دارد.

ثبت نظر

شش − 2 =