کاراته کای مازندرانی، کاراته زنان ایران را جهانی کرد

علی سلطانی جمعه شب در حاشیه برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی بانوان کشور در آمل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ‘ زهره برزگر ‘ کاراته کای مازندرانی و ملی پوش کاراته زنان ایران در جریان مسابقات جهانی در کشور اندونزی در وزن ۵۵- کیلوگرم رده سنی زیر ۲۱ سال با شکست دادن همه حریفان خود ، به نشان طلای زنان جهان و نخستین نشان طلای تاریخ زنان ایران دست یافت.
مسابقات کاراته زنان جهان در اندونزی برگزار شد.
وی وجود حدود ۹ هزار کاراته کار فعال در سبک های مختلف کاراته در مازندران را نشان از جایگاه مهم مازندران در این رشته ورزشی ارزیابی کرد و گفت : ‘ رزیتا علی پور ‘ و ‘ فاطمه چالاکی ‘ هم از افتخارات چند سال گذشته کاراته مازندران بودند که در رقابت های آسیایی و بین المللی برای تیم های ملی رده های سنی ایران درخشش داشتند.
سلطانی که ریاست هیات کاراته مازندران را بر عهده دارد ، افزود : بانوان کاراته کای استان با حفظ شعائر دینی و اسلامی در میادین ورزشی دنیا سرآمد شدند و این مهم ارزشمند است.
وی همچین به برگزاری دهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی بانوان کشور به میزبانی شهرستان آمل اشاره کرد و حضور بیش از یکهزار و ۷۰۰ کاراته کا از سراسر کشور در این مسابقات را به لحاظ تعداد شرکت کننده تاکنون بی سابقه خواند.
سلطانی سطح برگزاری این رقابت ها را با توجه به تعدادی بالای شرکت کننده قابل قبول خواند و اضافه کرد: حضور برخی قهرمانان مسابقات جهانی و آسیایی از تیم های تهران ، فارس و مازندران به ارتقای سطح کیفی رقابت ها افزوده است.
دهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی بانوان کشور سبک شوتوکان، گرامیداشت شهدای مدافع حرم مازندران با حضور یکهزار و ۷۰۰ کاراته کا از ۲۹ استان کشور از روز چهارشنبه در دانشگاه شمال آمل آغاز شد و تا شامگاه جمعه ادامه داشت.

منبع خبر: www.irna.ir

ثبت نظر

5 + 16 =