تخته استپ|استپ ایروبیک|استپ یوگا

تاثیرات مثبت ورزش در این روزها بر هیچ کس پوشیده نیست. اما زندگی ماشینی برای ما فرصت و توانی برای انجام این کار نگذاشته است. یکی از راهکارهای مفید برای تحرک بیشتر در این وضعیت، انجام حرکات ورزشی در باشگاه های ورزشی یا در خانه است. یکی از تجهیزات ورزشی خوش قیمت و کاربردی تخته استپ  یا Step Board  از جنس فوم، هست. استپ بورد در بازار نام هایی مانند استپ ایروبیک، یوگا و پیلاتس و یا پله ایروبیک نیز نامیده می شود.

فرض کنید در جایی که قصد ورزش کردن دارید، سطح هموار نباشد و احتمال آسیب دیدگی شما وجود داشته باشد. تمام ورزش های کششی نیاز به تعادل و پایداری دارند. پس شما باید تعادل داشته باشید. این وسیله به شما کمک می کند تا بدون آسیب دیدگی و ناراحتی در هنگام انجام ورزش، به تمارین یوگا بپردازید. در واقع این قطعه یک فاصله ای بین شما و سطح زمین ایجاد می کند تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن تحرک داشته باشید.

در صورتی که ورزش روی سطوح سخت انجام گیرد تاثیرات منفی بر روی بدن ورزشکار می گذارد. استفاده از فوم های نرم و لایه لایه در تولید استپ ورزشی تاثیر زیادی در انجام بهتر اینگونه ورزش ها گذاشته است.

تخته استپ

جنس استپ یوگا

استپ ایروبیک در مدل های اولیه از جنس چوب بوده و طی گذر زمان استفاده از لاستیک و دیگر روکش ها برای ایجاد سطحی با انعطاف بیشتر مد نظر قرار گرفت. سطح کف پا به علت تاثیر مستقیمی که بر روی ستون فقرات ورزشکار می گذارد دارای حساسیت زیادی است.

جنس تخته استپ فومی از EVA هست که به نسبت سایر فوم ها، بادوام تر است. این استپ ها بصورت ساده و آج دار تولید می شوند. استپ های آجدار طرفداران بیشتری دارد. زیرا آن ها ترجیح می دهند تا با توجه به اصطکاک آج ها بر روی سطوح، لیز نخورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.