محصولات فومی صنایع نظافتی | ورق فوم تی صنعتی

  1. خانه
  2. کاربردها
  3. فوم در صنایع نظافتی

امروزه از فوم EVA به عنوان برس شستشوی خودرو، تی‌های زمین شور و شیشه شور، برای تجهیزات شستشو استفاده می‌شود، که در بازار به ورق تی معروف است. ورق تی ترک و تی صادراتی از نمونه ورق‌هایی هستند که در تجهیزات نظافتی استفاده می‌شوند. برای تولید این محصولات نظافتی از فوم‌های گرم استفاده می‌شود. در واقع مواد اولیه بعد از میکس‌شدن، باید حرارت مستقیم بالایی را ببینند تا به‌صورت ورق، تولید شوند. از این ورق‌ها، محصولاتی که بدان اشاره شد، تولید خواهد شد.

فوم در صنایع نظافتی

ویژگی فوم نظافتی | لایه ورق تی صنعتی

مقاوم در برابر نفوذ آب

همانطور که گفته شد، مواد فوم EVA یک ماده پلاستیکی سلول بسته با جذب آب کم است. آنها به دلیل ساختار فوم بسته آنها به طور طبیعی موادی ضد آب هستند. برعکس، فوم سلول باز در مقابل آب، رطوبت یا مایعات دیگر ضعیف است.  فوم ضد آب EVA که به عنوان برس شستشوی ماشین و یا تی کار میکند تا حد زیادی می تواند آب مورد استفاده برای تمیز کردن را ذخیره کند. عملکرد تمیز کردن آنها تحت تأثیر جریان آب هنگام کار قرار نمی‌گیرد. علاوه بر این، برس‌های کارواش و تی‌های فوم نظافتی نیز هنگام کار کثیفی را در خود نگه نمی‌دارند.

مقاوم در برابر سایش

برس کارواش و تی‌های زمین شور یکی از لوازم جانبی مهم سیستم شستشو است که هر روز برای شستشوی خودرو و زمین استفاده می‌شود و این فرآیند در طول روز بارها انجام می‌شود به همین دلیل باید در برابر سایش مقاوم باشند. فوم نظافتی علاوه بر مقاوت در برابر سایش، طول عمر بالایی دارد و می‌تواند استحکام کششی و عملکرد کشیدگی قابل ملاحظه‌ای را ارائه دهد.

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

به دلیل ساختار فوم سلول بسته، فوم های نظافتی عملکرد عالی برای مقاومت در برابر حلال ها دارد. فوم EVA در کار با مواد شیمیایی شستشو مقاوم است، تحت تأثیر انواع مواد شوینده قرار نمی‌گیرد و قدرت شستشوی بالایی دارد.

نرم و انعطاف پذیری

فوم های نظافتی در عین حال که سختی و مقاوم هستند، کاملا نرم و انعطاف پذیر نیز می‌باشند. این فوم کاملاً یک ماده همه کاره با قابلیت جذب ضربه است. در هنگام شستشوی وسایل نقلیه فوم نظافتی باید کاملا نرم و انعطاف پذیری (بالشتکی) باشد تا مشکلی برای وسایل ایجاد نشود، در تی ها نیز این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است، باید از فومی باشند که خراشی بر روی سطح زمین و شیشه ایجاد نکنند.

رنگ ها، اندازه ها و اشکال مختلف

فوم EVA را می‌توان به صورت انعطاف پذیر در رنگ های مختلف سفارشی ساخت و ثبت سفارش کرد. آنها به طور طبیعی رنگارنگ هستند و در طیف های رنگی زیادی از جمله قرمز، زرد، آبی، نارنجی، سبز، خاکستری و موارد دیگر در دسترس هستند.

کاربردهای فوم تی نظافتی

به طور خلاصه، ورق فوم تی صنعتی EVA یک فوم سلول بسته است که در طیف وسیعی از چگالی و سختی متفاوت است. نکته مهم این است که باید توجه داشته باشید که چگالی ها و سختی‌های مختلف می‌تواند یک فوم با عملکرد و خواص کاملا متفاوت ایجاد کند. بنابراین انتخاب یک فوم نظافتی با عملکرد مناسب برای تجهیزات نظافتنی بسیار مهم به نظر می‌رسد.

تی‌های زمین‌شور و شیشه‌شور ابزاری با تیغه فومی است که به کمک آن می‌توان مایعات را در تمام سطوح حذف یا کنترل کرد. این فوم‌ها بر روی یک تیغه پلاستیکی یا فلزی براحتی نصب می‌شوند و امکان تعویض دارند.

هنگامی که تجهیزات و سیستم‌های کارواش را بررسی می‌کنید، می‌توانید صدها برس فوم EVA را پیدا کنید که برروی یک محور فلزی قابل چرخش به‌ عنوان قطعات شستشو مونتاژ شده‌اند. برس بخش بسیار مهمی از سیستم تجهیزات کارواش اتوماتیک است و برای تمیز کردن اتومبیل یا سایر وسایل نقلیه از آن استفاده می شود. فوم EVA بادوام بوده و مقاومت بالایی در برابر سایش دارد و به عنوان برس برای شستشوی وسایل نقلیه استفاده می‌شود و به صورت عمودی یا افقی بر روی ماشین می‌چرخد.

برای خرید ورق فوم تی صنعتی می‌توانید با کارشناسان واحد فروش ما ارتباط گرفته و متناسب با نیازتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

کاربردهای فوم در صنعت تهویه

  • آب بند
  • سینی فن کوئل
  • لرزه گیر کانال های تهویه
  • عایق حرارتی و برودت کانال های تهویه
  • درزگیر بین اتصالات کانال های تهویه
فوم تی نظافتی