محصولات پزشکی فومی |فوم پزشکی |فوم ارتوپدی

  1. خانه
  2. کاربردها
  3. فوم در صنعت پزشکی | فوم پزشکی

امروزه فوم EVA به دلیل کیفیت و کاربردهای استثنایی، تقاضای زیادی در بازار دارند. این فوم سابقه طولانی و موفقی در نوآوری برای بسته بندی‌های دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی و کاربردهای دارویی دارد. فوم پزشکی به دلیل انعطاف‌پذیری بالا و خاصیت نرمی، انعطاف‌پذیر و برگشت پذیر که دارد در تولید گردنبندهای طبی، کفی کفش‌ها و سایر تجهیزات ارتوپدی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی محصولات فومی در صنعت پزشکی | فوم پزشکی

فوم EVA به دلیل مقاومت در برابر مواد شیمیایی، برای استفاده در صنعت پزشکی مناسب است و برای ساخت تجهیزات پزشکی، پروتز و تجهیزات ارتوپدی بسیار مناسب می باشد.از فوم پزشکی در قالبگیری اندام‌های قطع شده بیماران برای اتصال بین اندام و پروتز مصنوعی استفاده می شود، نرمی و انعطاف پذیری این فوم ها حس راحتی بیشتری را به بیماران می‌دهد.

فوم صنایع پزشکی یک ماده محبوب برای تولید کفش و صندل طبی فومی است زیرا به اندازه پا شکل می گیرد، وزن سبکی دارد، بو را در خود نگه نمی‌دارد، قابل شستشو است و پوشش‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. EVA یک ماده بسیار مقرون به صرفه است به همین دلیل از این فوم به طور گسترده برای تولید کفش، زیره و صندل طبی استفاده می‌شود. فوم کفی کفش طبی معمولاً در قسمت میانی کفش‌ها استفاده می‌شود و هنگام راه رفتن یا دویدن ضربه‌های وارده را جذب می‌کند. مواد نرم فوم پزشکی برای کف پای صاف و بیماران دیابتی یا آرتروزی، که در درمان آنها استفاده تجهیزات ارتوپدی نرم ضروری است، بهترین گزینه هستند.

فوم در صنعت پزشکی و فوم گردنبند طبی

 فوم های پزشکی نیز برای ساخت گردنبند، زانوبند، ساق بند و مچ بند طبی استفاده می‌شوند. از آنجایی که این فوم به طور مداوم با پوست بدن در تماس است و قابل شستشو می باشد آلودگی و میکروب بر روی سطح آنها قرار نمی گیرد واحتمال ایجاد عفونت در بدن افراد کاهش می دهد. از طرفی وزن تجهیزات پزشکی طبی از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید فشار و بار زیادی را به بیمار تحمیل کند، به همین دلیل فوم‌های پزشکی بسیار سبک بوده و مطابق فرمی که به آنها داده می‌شود، شکل می‌گیرند.

از آنجایی که بعد از تولید فوم ارتوپدی، ویژگی‌های نرمی، راحتی و سبکی را داریم، برای ساخت صندلی‌های ارگونومیک، طبی و بادوام گزینه‌ی ایده‌آلی محسوب می‌شوند.

کاهش صدا با فوم صنایع پزشکی

در حین راه رفتن افراد یا جابجا کردن وسایل در بیمارستان‌ها، درمانگاه ها و یا مراکز پزشکی برخی مواقع صداهای آزار دهنده‌ای برای بیماران بوجود می‌آید. در صورتی که فوم رول‌های پارکت که با نام فوم سایلینت نیز شناخته می‌شوند، این مشکل را تا حدودی برطرف کرده‌اند.

انواع محصولات پزشکی فومی | تولید فوم ارتوپدی

فوم های پزشکی علاوه براینکه در ساخت تجهیزات ارتوپدی استفاده می شوند، برای محافظت از تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در برابر ضربه و آسیب، در بسته‌بندی‌ها نیز استفاده می‌شوند. ساخت تخت‌های بیمارستانی، ویلچر، ماسک جراحی، پدهای بخیه و فوم‌هایی در درب داروها قرار داده می شوند نیز به کاربرده می‌شوند.

  • لوازم طبی ( زانوبند، مچ بند، آرنج بند و …)
  • کفی کفش طبی
  • قالب کفش طبی
  • نگهدارنده چسب پزشکی( پد ضربان قلب، اکو قلب، چسباننده آنژیوکت و … )