محصولات فومی در صنایع نظامی

 1. خانه
 2. کاربردها
 3. صنایع نظامی

فوم EVA برای پوشاندن ابزارهای گران قیمت دفاعی و امنیتی یا قطعاتی از تجهیزاتی که نیاز به سطح بالاتری از محافظت در برابر ضربه و محیط های خشن دارند، ایده آل است. علاوه بر آن در ساخت لباس‌ها، جلیقه‌ها، زره بدن، کفش و سایر تجهیزات حفاظتی نیز از این فوم استفاده می شود.

مواد فوم EVA ساختاری نیمه سفت را در داخل بسته بندی و لباس ایجاد می‌کند و در عین حال کیفیت ضربه‌گیر را به بسته‌بندی‌ها و لباس‌ها اضافه می‌کند. همچنین می‌توان فوم EVA را با مواد دیگری مانند چرم مصنوعی یا نایلون لمینت کرد.

در صورتیکه مقاومت در برابر شعله و آتش در تولید این دسته از محصولات مد نظر باشد بهترین گزینه جایگزین کردن فوم EPDM به جای فوم EVA می‌باشد. فوم EPDM به دلیل مقاومت در برابر تغییرات شرایط‌جوی ‌(مقاومت در برابر اوزن، نور و آب)، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و مقاومت در برابر اشتعال، بسیار کارآمد است. از دیگر ویژگی‌های این فوم می‌توان به سلول‌های بسته، خاصیت ارتجاعی‌(لاستیک) و برگشت‌پذیری اشاره کرد.

محصولات فومی در صنایع نظامی

ویژگی محصولات فومی در صنایع نظامی

انعطاف پذیر و همه کاره

بسته به نیاز  فوم نظامی می تواند با درجه سختی متفاوت یا انعطاف پذیر باشد. آنها همچنین می‌توانند به هر شکلی سفارشی شوند.

بادوام و مقاوم در برابر پارگی

تجهیزات نظامی می تواند بسیار متراکم و سنگین باشد. مهم نیست که کالاها یا قطعات تجهیزات چقدر حجیم باشند، فوم می‌تواند بدون افتادگی یا شکستگی محافظت کند.

تحمل دمای شدید

فوم EVA در مقابل تغییرات دمای مقاوم و انعطاف پذیر  می باشد. برای حمل و نقل به مکان‌های مختلف، کیف‌ها و لباس‌های دارای پوشش فوم EVA ترجیح داده می شوند. فوم نظامی علاوه بر دما، در برابر سایر جنبه‌های آب و هوای نامساعد مانند اشعه ماوراء بنفش، باران‌های شدید و هر چیز دیگری که طبیعت می‌تواند به آن تحمیل کند نیز مقاوم است. فوم EVA بسیار شناور است و مقدار بسیار کمی آب را جذب می‌کند که آن را ضد آب می‌کند.

مقاومت حرارتی و شیمیایی بالا

فوم Eva می تواند در دماهای بالا تا 100 درجه سانتیگراد را تحمل کند. همچنین در برابر اسیدهای رقیق شده و قلیاها به دلیل سلول بسته بون، مقاوم است.

waves

سطح القا کننده اصطکاک

به دلیل سطح القا کننده و اصطکاک زیاد، اجسام قرار داده شده بر روی فوم EVA به راحتی نمی‌لغزند به همین دلیل در بسته‌بندی‌ها بخوبی از محصول محافظت می‌کند.

مقاوم در برابر ضربه

فوم نظامی از ظریف‌ترین و شکننده‌ترین انواع تجهیزات دفاعی و امنیتی تحت حمل و نقل مکرر محافظت می‌کند و فوم ها این کار را با ایجاد نرمی، انعطاف پذیری و جذب ضربه و شوک و جلوگیری از تکان دادن انجام می دهند. در لباس های نظامی نیز از بدن افراد در برابر ضربه، فشار و آسیب محافظت می‌کند.

محصولات فومی در صنایع نظامی

انتخاب کیف مناسب برای حمل و حفاظت از تجهیزات گران قیمت در صنایع نظامی و امنیتی از اهمیت بالایی برخوردار است. کیف‌ها باید حفاظت و دوام کافی در بخش خارجی، برای حمل و نقل مکرر داشته باشند. با این حال، آنها همچنین باید در قسمت داخل کیف، مناسب و با کیفیت باشند تا تجهیزات را در شرایط عالی حفظ کنند.

انتخاب فوم مناسب برای تولید لباس‌های نظامی و لوازم جانبی آن مانند مچ بند و ساق بند و … از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. زیرا باید سبک باشند، تا چابکی افراد را حفظ کنند و در عین حال باید مقاومت لازم در برابر ضربه را داشته باشند.

در بخشی از محصولات و ادوات نظامی نیاز به از بین بردن الکتریسیته ساکن است. برای برطرف کردن این موضوع استفاده از فوم‌هایی که دارای مواد افزودنی ضد الکتریسیته ساکن است کاربرد دارد.

 1. فوم محافظ کلاه فلزی
 2. انواع آرنجبند، رانوبند و مچ بند
 3. فوم عایق ماشین‌های نفربر
 4. فوم ضربه‌گیر لباس‌ها(جلیقه) نظامی
 5. فوم بسته‌بندی در تجهیزات نظامی
 6. عایق‌بندی بدنه هواپیمای نظامی
 7. زیرانداز نظامی
 8. عایق گلوله دور جلیقه ضدگلوله
مچ بندی فومی