محصولات فومی در صنایع آموزشی و سرگرمی

  1. خانه
  2. کاربردها
  3. آموزشی و سرگرمی

روش های بسیار زیادی وجود دارد که در آنها می توان از فوم برای سرگرمی و آموزش کودکان استفاده کرد. از آنجایی که فوم یک ماده همه کاره است، چه در فضای بسته و چه در فضای باز قابل استفاده می باشد و به دلیل سلول بسته بودن آن آسیبی به اسباب بازی وارد نمی شود به همین دلیل اسباب بازی ها و تجهیزات آموزشی فومی از بهترین وسایل سرگرمی و آموزش کودکان می باشند.

فوم EVA فومی است که در ساخت اسباب‌بازی و تجهیزات آموزشی استفاده می‌شود این فوم یک فوم نرم، انعطاف پذیر و بادوام است که معمولاً در ساخت تشک‌های بازی کودک، کفپوش‌های پازلی و برخی اسباب بازی‌های دیگر استفاده می شود.

محصولات آموزشی و سرگرمی فومی

محصولات آموزشی و سرگرمی فومی برای کودکان

ترکیب مواد فوم، بافت‌های متنوعی دارند و از آن می توان برای ساخت آیتم‌های حسی برای کودکان استفاده کرد و با بالاترین استانداردهای کیفیت ساخته شده است، اشکال فوم را می‌توان به اندازه‌های مختلف در تراکم فوم‌های سخت و نرم سفارش داد. محصولات آموزشی فومی، ساخته شده از فوم EVA می‌باشند که در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی قابل تولید می‌باشند و این رنگ‌های روشن و طرح‌های سرگرم‌کننده قطعا توجه کودکان را به خود جلب می‌کند.

حروف الفبا مغناطیسی فومی از جمله بازی های آموزشی پرکاربرد می باشد، می‌توان تخیل کودکان را در حین یادگیری گسترش داد. این اشکال حروف به کودکان کمک می‌کند تا کلمات را بهتر حفظ کنند. این امر به بهبود مهارت‌های به خاطر سپردن، یادگیری و حرکتی انگشتان کودک نیز کمک می‌کند.

از دیگر محصولات فومی فرآوری می‌توان به ساعت فومی، پازل‌های سه بعدی اشیاء، تانگرام، حروف الفبا و اعداد انگلیسی و فارسی و بسیاری محصولات دیگر اشاره کرد.

ویژگی محصولات کمک آموزشی فومی

اغلب در ساخت محصولات آموزشی و سرگرمی فومی از فوم EVA (اتیلن وینیل استات) استفاده می‌شود که این فوم را از سایر فوم‌ها متمایز می‌کند. با توجه به ترکیبی از ویژگی‌هایی مانند سبکی، انعطاف‌پذیری باورنکردنی، خاصیت ارتجاعی و رنگ بندی متنوع، EVA یک انتخاب عالی برای فوم‌های سرگرمی و آموزشی می‌باشد.

قابل شستشو بودن

فوم  EVAبه دلیل سلول بسته بودن در مقابل آب مقاوم می‌باشد و بستر مناسبی برای رشد قارچ و باکتری نمی‌باشد. این فوم با مواد شوینده قابل شستشو می‌باشد و در هوای آزاد خشک می‌شود.

ماندگاری بالا

فوم‌های آموزشی یک ماده الاستیکی هستند که در برابر کشش، فشار، برخی مواد شیمیایی و اشعه ماوراءبنفش مقاوم می‌باشند و این باعث عمر طولانی این فوم می‌شود.

سبک

EVA از هزاران حباب کوچک تشکیل شده است که به هم متصل شده اند و وزن آن را سبک می کنند. حمل محصولات ساخته شده با این فوم بسیار راحت است و کودکان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

نرم و انعطاف پذیر

فوم EVA یک ماده انعطاف پذیر است، که به راحتی خم می‌شود و تمام سطوح آن کاملا نرم می باشند و هیچ آسیبی به کودک وارد نمی کند.

EVA فومی بی خطر

فوم‌های آموزشی در ابعاد استانداردی طراحی و تولید می‌شوند که برای کودکان سنین پایین مناسب بوده و قابل بلعیدن نباشند و دلیل نرمی و نداشتن سطح تیز و سخت هیچ آسیبی به کودکان نمی‌زند. از طرفی EVA به عنوان جایگزین ایمن برای PVC در نظر گرفته می‌شود، زیرا نیازی به مواد ترکیبی مانند فتالات ندارد و بدون BPA است.

در سفارشات اختصاصی نیز می‌توان موادی را به ترکیبات فوم‌های آموزشی افزود که خاصیت آنتی باکتریالی را به آنها اضافه کند.

محصولات فومی آموزشی و سرگرمی