لایه ورق EPDM | فوم شیت ای پی دی ام

لایه ورق EPDM چیست؟

ورق فوم EPDM مخفف عبارت Ethylene propylene di ene monomer است. این لایه ورق‌ها بدلیل ویژگی‌هایی از قبیل سلول بسته و برگشت‌پذیری و خاصیت ارتجاعی بالا(حالت لاستیکی) و همچنین مقاومت در برابر تغییرات شرایط جوی(مقاومت در برابر اوزن، نور و آب) و مقاومت در برابر اسیدها و بازها و دمای کاربری بالا (مقاوم در برابر حرارت و ضدشعله) در صنایع خودروسازی، برودتی و بسته‌بندی کالاهای ضربه پذیر و… از محبوبیت خاصی در میان مصرف‌کنندگان برخوردار هستند. این نوع لایه ورق‌ها،‌ برای نخستین بار توسط کارشناسان متخصص واحد تحقیق و توسعه مجموعه فومیران در ایران تولید و در اختیار مشتریان قرار داده شد.

به برش‌های افقی از سطح ورق EPDM، لایه ورق EPDM گفته می‌شود. لایه ورق‌های EPDM در ضخامت های 2و 3و 4و 5 الی 15 میل را می‌توان با طول 3.3 متر و عرض 1 متر در رنگ مشکی تولید کرد.

مجموعه فومیران امکان تولید لایه‌های با طول و عرض و ضخامت‌های مختلف را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

لایه ورق EPDM

ویژگی‌های لایه ورق EPDM

لایه ورق EPDM (ای پی دی ام) ویژگی‌های بارز زیادی دارد. شش مورد از این ویژگی‌ها در ادامه آورده‌ایم.

مقاوم با شرایط جوی

مقاوم در برابر اوزن،نور و آب

انعطاف‌پذیری بالا

مقاوم در برابر فشار و پارگی

خاصیت ارتجاعی بالا

با برگشت‌پذیری بالا

سلول بسته

ساختاری غیرقابل نفوذ

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

از جمله اسید و بازها

عایق حرارتی و برودتی

در برابر نفوذ سرما و گرما

کاربرد لایه ورق‌های EPDM

فوم EPDM به عنوان عایق الکتریکی عالی است که باعث می‌‌‌‌‌‌شود این ماده در صنایع خاص انتخاب خوبی برای عایق الکتریکی باشد. همچنین مقاومت خوبی در برابر خزش و جریان از خود نشان می‌دهد و در جایی که این ویژگی‌ها باید در استفاده نهایی مورد توجه قرار گیرند، از بهترین گزینه‌ها است. ای پی دی ام در کاربردهای مربوط به بخار، سیستم‌های لوله‌های صنعتی و نیروگاه‌های برق استفاده می‌شود. فوم سلول بسته یک عایق محکم ایجاد می‌کند و از عبور هوا، آب و مایعات جلوگیری می‌کند.

طیف گسترده‌ای از محصولات خودرو، که نیاز به آب‌بندی دارند را از لایه ورق سلول بسته EPDM می‌سازند. که این موارد شامل آب‌بندی درب‌ها، پنجره‌ها، کاپوت و صندوق عقب خودرو است. در صورت لزوم، این عایق‌بندی را می‌توان استفاده کرد تا از بروز صدای ناشی از اصطکاک و یخ زدگی ناشی از سرما و برف جلوگیری شود. علاوه بر آب‌بندی و عایق‌بندی خودرو، همچنین می‌توان طیف گسترده‌ای از قطعات قالب‌گیری شده برای صنایع خودروسازی را با لایه ورق EPDM عرضه کرد، مانند گرومت، پد پدال و … .

فوم EPDM
صنعت ساختمان سازی
صنعت خودروسازی
صنعت بسته بندی
نیروگاه های برق
تجهیزات کشاورزی

تولیدات گسترده‌ای در تولید واشر از لایه ورق EPDM برای آب بندی سیال و مصارف صنعتی عمومی وجود دارد. این واشرها را می‌توان با استفاده از آخرین فناوری های برش و مطابق با نیازهای مشتری ساخت. در ساخت قطعات مکانیکی نیز از فوم مواد EPDM استفاده می‌شود، از جمله قطعات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، کشاورزی و ساختمانی، لنت و سایر قطعات.

لایه ورق‌های EPDM به صورت سلول بسته تولید می‌شوند که بسیاری از مشتریان محصول آماده این فوم را خریداری می‌کنند. ما همچنین تولید اختصاصی لایه ورق EPDM را برای تامین‌کنندگان و کاربرد فوم در صنایع مختلف با ویژگی‌های مد نظرشان داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.