انواع کفپوش ورزشی و مزایای استفاده از آن

کارخانه تاتامی

استفاده از کفپوش ورزشی به هدف جلوگیری از بروز آسیب­‌های مختلف برای ورزشکاران، از اهمیت فراوانی برخوردار است. امروزه برای انواع ورزش‌­ها در محیط‌­های رو باز و سرپوشیده، از این نوع کفپوش‌­ها استفاده می­‌شود. کفپوش­‌های ورزشی از انواع مختلفی برخوردارند. هرکدام مزایا و خصوصیت­‌های منحصر به فردی دارند.

شرکت­‌های متنوعی در زمینه تولید این محصولات کاربردی فعالیت دارند. اما داشتن قدمت و افتخارات متعدد شرکت تولید کننده، می­‌تواند دلیل بر کیفیت بالا در تولید محصولات کفپوش باشد. در این میان شرکت فومیران به عنوان یکی از اولین تولید­کنندگان محصولات فوم در ایران، به عنوان تولیدکننده کفپوش باشگاه نیز معرفی فعالیت دارد.

شرکت فومیران در زمینه پخش عمده کفپوش سالن ورزشی و تولید انواع کفپوش باشگاه ورزشی، قادر است نیاز بازار را فراهم کند. بر این اساس مشتریان و صاحبان محیط‌­های ورزشی می­‌توانند با بهترین شرایط، نسبت به خرید انواع کفپوش ورزشی با برند فومیران اقدام نمایند.

انواع کفپوش ورزشی

نکته حائز اهمیت این است که در انجام فعالیت­‌های ورزش، آسیب­دیدگی و جراحت طبیعی است. به همین منظور کاربری از کفپوش­‌های ورزشی استاندارد، انواع شوک به دلیل اعمال ضربه را جذب خواهند کرد. از طرفی دیگر می­‌توانند درصد رخداد انواع صدمات بر روی ورزشکاران را نیز کاهش دهند. در شرکت فومیران ، طراحی و تولید کفپوش‌­های ورزشی از تنوع بالایی برخوردار است. هر مدل مخصوص هر ورزش طراحی شده و برای هر کدام از ورزش‌­ها کاربردی و مناسب خواهند بود. به همین دلیل آشنایی دقیق با هر یک از انواع کفپوش ورزشی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

استفاده از انواع کفپوش‌­ها برای هر ورزش، افزایش نرخ سلامت ورزشکاران را به همراه خواهد داشت. این محصولات به انواع کفپوش ورزشی تایل، وینیل، فومی یا تاتامی، پلی یورتان یا چوبی و لاستیکی تقسیم‌­بندی می­‌شود. هر کدام از این انواع بر اساس مدل رشته ورزشی و نوع سالن ( سرپوشیده و سرباز ) و محیط ورزشی انتخاب می­‌شوند.

امروزه برای سالن­‌های عمومی و اختصاصی، از کفپوش‌­های نوع سرپوشیده استفاده می‌­شود. این نوع محصولات از دوام و مقاومت بیشتری برخوردارند. چرا که کمتر در معرض باد، باران و آفتاب قرار خواهند گرفت. متریال استفاده شده در این محصولات بیشتر از نوع مصنوعی است. اما اگر مد نظر شما تهیه و خریداری کفپوش برای محیط­‌های زمین تنیس، زمین چمن و غیره باشد، باید از مدل کفپوش‌­های سرباز انتخاب داشته باشید. این محصولات بر اساس نوع جغرافیا و مجاورت با باد و آفتاب و غیره، از خصوصیت­های منحصر به فردی برخوردارند. به همین دلیل باید دارای شاخصه‌­های مقاومتی بیشتری باشند. بر این اساس در تهیه این محصولات، از متریال­های طبیعی استفاده خواهد شد.

معرفی انواع کفپوش

کفپوش ورزشی خانگی

کفپوش­‌هایی برای مصارف خانگی مناسب­ترند که از وزن ­کمتر، نصب راحت‌­تر ومقاومت بالا در برابر رشد قارچ و انواع عفونت برخوردار باشند. در این خصوص می‌توان کفپوش‌های نوع وینیل را معرفی کرد. این نوع از کفپوش‌ ورزشی در برابر وزن و ضربه مقاومت کمی دارد. اما ورزشکاران می‌توانند به صورت پازل این کفپوش‌ها را در انواع محیط‌های خانگی با مساحت‌های گوناگون نصب کنند. به دلیل داشتن پارامترهای سلامت، این نوع از کفپوش‌ها به کفپوش­‌های آنتی باکتریال نیز معرفی می‌شوند. یادتان باشد از این نوع کفپوش‌ها در محیط‌های پر ازدحام و شلوغ استفاده نکنید. کفپوش‌های وینیل می‌توانند در جایگاه پارکت، به عنوان کفپوش مناسب در خانه استفاده شوند.

معرفی انواع کفپوش

کفپوش فوم دار ورزشی

نوعی دیگر کفپوش ورزشی که امروزه از مخاطبان زیادی برخوردار است، کفپوش فوم دار نام دارد. در بازار این نوع از کفپوش‌ها را با نام تاتامی می‌شناسند. از جمله موارد استفاده کفپوش‌های فوم دار، مهد کودک‌ها و محیط‌های نگهداری از کودکان است. در این محیط‌ها می‌توانید کفپوش‌های پازلی از جنس فوم را مشاهده کنید. علاوه بر آن در انواع محیط‌های ورزشی نیز از کفپوش فوم دار استفاده می‌شود. به طور معمول این نوع از محصولات با رنگ بندی و طرح‌های متنوعی طراحی و تولید خواهند شد. با توجه به نوع جنس و نرمی مناسبی که در این محصولات وجود دارد، می‌توانند برای ورزش‌هایی مانند یوگا، کشتی، کاراته، بدنسازی و غیره بهترین انتخاب باشند.

استفاده از این کفپوش‌ها شرایط کاهش آسیب دیدگی برای ورزشکاران را به همراه خواهد داشت. کفپوش‌های تاتامی یا فوم دار، از نصب آسان با سرعت بالا برخوردارند. شرایط شستشوی این کفپوش‌ها بسیار راحت است. با توجه به داشتن وزن کم، از قابلیت جابجایی منحصر به فردی برخوردارند. نکته حائز اهمیت دیگر در رابطه با کفپوش‌های فوم دار، داشتن قیمت مقرون به صرفه نسبت به دیگر محصولات است. ورزشکاران و کاربران می‌توانند برای پوشش محیط‌های وسیع، استفاده از این کفپوش‌ها را در اولویت قرار دهند. از آنجایی که کفپوش‌های تاتمی راحت نشست می‌­کنند، برای ورزش‌های سنگین اصلا مناسب نخواهند بود.

کفپوش گرانول باشگاهی

محصول دیگری که در انواع کفپوش ورزشی می‌توان آن را معرفی کرد، کفپوش گرانول باشگاهی نام دارد. این روز‌ها از این نوع محصول به عنوان کفپوش باشگاه بدنسازی نیز استفاده می‌شود. این نوع کفپوش‌های ورزشی، به کفپوش‌های لاستیکی نیز معروف هستند. اگر به دنبال تهیه کفپوش‌های تایل هستید، می‌توانید این نوع از کفپوش‌ها را جایگزین کنید. کفپوش گرانول باشگاهی در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد. از کفپوش‌های گرانول برای محیط‌های ورزشی کودکان و بزرگسالان استفاده می‌شود.

در کارخانه فومیران کفپوش‌های گرانول با استفاده از بازیافت پلاستیک طراحی و تولید خواهند شد. می‌توانید این نوع کفپوش ورزشی را در حالت‌های پازلی و رولی انتخاب و خریداری کنید. در محیط‌های ورزشی سنگین مانند بدنسازی، استفاده از این نوع کفپوش به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه بهترین انتخاب است. از آنجایی که کفپوش‌های گرانول از وزن بالایی برخوردارند، پیشنهاد می‌شود از نوع پازلی آن برای پوشش در محیط‌های ورزشی استفاده کنید.

معرفی انواع کفپوش

تولید کننده کفپوش ورزشی | تولید کننده کفپوش باشگاه

نکته‌­ای که باید برای خریداران کفپوش ورزشی از اهمیت زیادی برخوردار باشد، شناخت کامل و نوع کاربری انواع این محصولات است. چرا که هر کدام این کفپوش‌­ها، از خصوصیت‌­ها و شرایط ویژه‌­ای برخوردارند. توجه به این نکته می­‌تواند خریدی آگاهانه و کاربری مناسب‌­تری را به همراه داشته باشد.

شرکت فومیران تولیدکننده کفپوش باشگاه ورزشی، تولید کننده کفپوش ورزشی، کفپوش باشگاه بدنسازی، کفپوش گرانول باشگاهی، کفپوش سالن بدنسازی، کفپوش ورزشی خانگی و کفپوش فوم دار ورزشی این محصولات را متناسب با ورزش­‌های مختلف طراحی و تولید خواهد کرد. به همین خاطر خریداران شرایط راحتی نسبت به انتخاب خرید کفپوش مناسب رشته ورزشی مد نظر خواهند داشت.

چکیده‌ای از این مطلب

  • استفاده از انواع کفپوش‌­ها برای هر ورزش، افزایش نرخ سلامت ورزشکاران را به همراه خواهد داشت.
  • کفپوش‌­هایی برای مصارف خانگی مناسب­ترند که از وزن ­کمتر، نصب راحت­‌تر ومقاومت بالا در برابر رشد قارچ و انواع عفونت برخوردار باشند.
  • کفپوش گرانول باشگاهی در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد. از کفپوش‌های گرانول برای محیط‌های ورزشی کودکان و بزرگسالان استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.